Jozef “Dodo” Dubán bol spevák v skupinách Money Factor a Tublatanka. Vyštudoval právo, vydal sólový album a účinkoval aj na Novej scéne v muzikáli Kráľ Dávid. V obci Bátorove Kosihy v roku 1988 založil hard rockovú skupinu Money Factor a nahral s nimi aj svoj debutový album Svadba čertov a aj iné hity.

  • FOTO Slovensko sa lúčilo s otcom folklóru Štefanom Nosáľom (†90): Dcéra Barbora neskrývala smútok!
  • Najzáhadnejšia smrť v slovenskom šoubiznise: Úmrtie celebritného vizážistu Alexa (†30) dodnes nie je objasnená!

Keďže Maťo Ďurinda nemohol nájsť náhradu za odchádzajúceho Paľa Horvátha, oslovil práve Doda Dubána. Ten jeho ponuku prijal a pripojil sa k Tublatanke. V novom obsadení populárnej hard-rockovej formácie Dubán hral na sprievodnú gitaru a na niektorých skladbách sa podieľal aj autorsky. Na Eurovision song contest roku 1994 súťažila skupina so skladbou „Nekonečná pieseň“ a obsadila 17. miesto. V roku 1955 nahrali album Znovozrodenie a skupina sa v štýle stávala viac popovejšia. Svoj druhý a posledný štúdiový album nahral Dodo Dubán s Tublatankou v roku 2001 pod názvom Pánska jazda. Aby zostal verný svojmu rockovému štýlu, vydal v roku 1996 svoj sólový album Survive The Night.

  • TRAGÉDIE, KTORÉ NÁS ZASIAHLI! Slovenský herec nedokázal splácať dlhy a zbaviť sa závislostí: Hrôzostrašná samovražda v byte!
  • Jedna z najdesivejších samovrážd nášho šoubiznisu: Herecký velikán pred rokmi vyskočil z okna psychiatrie! Nezvládol, že mu lekári neverili!

A práve s formáciou okolo Maťa Ďurindu mal 25. apríla 2003 odohrať koncert. Namiesto toho ale nečakane vyskočil z okna svojho bytu na siedmom poschodí v bratislavskom Prievoze. Podľa informácií polície našli Dubánovo telo ležať pred domom. Rýchlo ho previezli do nemocnice, kde však ťažkým zraneniam napokon podľahol. Správa o jeho smrti zastihla jeho kolegov z Tublatanky na zvukovej skúške pred večerným koncertom, ktorý následne hneď na to zrušili. Muzikanta totiž už vyše roka trápili depresie z rozchodu s opernou speváčkou Janou Šomóšiovou, s ktorou boli spolu viac ako sedem rokov.

  • Pohreb Roba Beňa (+54): Dojemné slová bývalej manželky Zuzany (55) na adresu jeho užialenej snúbenice Lenky (30)
  • Bolestivá spoveď Ľuba Romana. Herec opísal, čo prežívala jeho milovaná manželka pred smrťou...

Dubánovi priatelia a kamaráti vedeli o jeho veľkom trápení a smútkoch. Snažili sa mu všemožne pomôcť. Nikto z nich však netušil, že to bude mať tak fatálny, náhly a tragický koniec. „Dodo bol dlhodobo v depresiách po rozchode. Pokúšali sme sa ho priviesť na iné myšlienky, dostať do lepšej nálady. Hovorili sme mu, že si nájde novú lásku a bude šťastný. Jeho depresia trvala vyše roka...“ uviedol vtedy Maťo Ďurinda. Pár dní pred smrťou vraj fajčil jednu cigaretu za druhou a bol často zamyslený. Svoj život spevák a gitarista Dodo Dubán ukončil v deň krstu nového albumu Zlatá Tublatanka 20 rockov. Na jeho počesť viacero spevákov zo známych slovenských kapiel niekoľko rokov na to naspievalo jeho pieseň Vráť trochu lásky medzi nás.

Viac čítajte tu: