Šou ešte poriadne ani nezačala a už je tu ďalší prekvapivý moment. Marika Gombitová a cyklista Peter Sagan sú jedinými žijúcimi osobnosťami v TOP 10, ktorých tam dostali diváci RTVS. Speváčka sa z nominácie síce tešila, no z ankety sa rozhodla odstúpiť. "Sama som očakávala, ktoré osobnosti našej histórie získajú najväčšiu podporu v ankete "najväčších" Slovákov, a vlastné umiestnenie v prvej desiatke bolo pre mňa veľkým prekvapením. Preto som sa rozhodla prenechať miesto osobnosti, ktorá je možno menej známa, avšak pre Slovensko z historického hľadiska viac výnimočná. Milí moji fanúšikovia, s pokorou prijímam Vašu podporu. Ďakujem za hlasy, ktoré ste mi adresovali, a teším sa na stretnutia s Vami," napísala na sociálnu sieť Gombitová. 

Marika Gombitová
Marika Gombitová
Zdroj: profimedia.sk

Pod jej príspevkom sa okamžite strhla diskusia o tom, či sa speváčka rozhodla správne alebo nie. "Klobúk dole, je to veľkorysé gesto svedčiace o vašej veľkej osobnosti,"napísal fanúšik Martin. "Máte môj neskutočný obdiv. Aj týmto gestom ste dokázali, že ste veľká osobnosť. Vyzývame tak naše samozvané celebrity, nech si z Vás berú príklad. Aj táto pokora z Vás robí legendu," pridala sa do diskusie Jana. Fanúšikovia teda speváčkino rozhodnutie prijali a ešte viac si získala ich priazeň. 

Ak by RTVS splnila žiadosť Gombitovej, je pravdepodobné, že by sa do TOP 10 dostal vojak Jozef Gabčík,  ktorý v boji proti nacistom položil svoj život. 

Čo na to hovorí RTVS sa dočítate v zajtrajšom vydaní denníka Plus JEDEN DEŇ!

FOTO FINÁLNEJ DESIATKY NÁJDETE V GALÉRII

Prečítajte si tiež: