Kövešová je už dlhšie známa tým, že v práci je tvrdá žena, ktorá sa nebojí pri reportážach dokonca riskovať aj vlastný život. To je dôvod, prečo sa niekedy nezaobíde ani bez ochrany polície. Tú bude zrejme potrebovať aj teraz. Nebojácna redaktorka totiž aktuálne robí na prípade policajnej razie v Seredi na zločineckú skupinu Slava W. A zrejme práve „rýpanie“ v tejto kauze niekomu prekáža.

Hoci sa Kristína počas kariéry s vyhrážkami smrťou stretla na Slovensku už niekoľkokrát, tentoraz prichádzajú zo zahraničia!  Jej meno je totiž na pretrase už aj v Taliansku, odkiaľ má mafia dosah do našich končín, na čo upozornil aj zavraždený novinár Ján Kuciak († 27). Kövešová bola v minulosti nútená pre nebezpečné vyhrážanie podať aj trestné oznámenie.

Počas práce zažila aj fyzické útoky.
Počas práce zažila aj fyzické útoky.
Zdroj: tv markíza

Išlo o muža v Dolných Orešanoch, ktorý mal na farme ukrytých 90 psov a podľa svedkov ich využíval na nelegálne zápasy. Namiesto odpovede začal po redaktorke strieľať. „Po akcii v Seredi začínajú chodiť zaujímavé správy,“zverila sa na Instagrame. Pred pár dňami dostala šokujúcu správu.

„Prepáč, že otravujem. Som v Taliansku a v reštike padlo tvoje meno pri vedľajšom stole. Treba ju odstrániť. Ako, je mi jedno. Akože ju treba zabiť? Áno. Babizňa, dávaj pozor na seba, prosím,“ napísal neznámy. Ani to ju však nevystrašilo.

Počas práce zažila aj fyzické útoky.
Počas práce zažila aj fyzické útoky.
Zdroj: tv markíza

„Už vyše roka sa venujem drogovej mafii v Seredi. Hovorili sme o konkrétnych díleroch a poukázali na celý systém miestnej mafie a aj ich spoluprácu s políciou. Koncom roka padlo viacero hláv miestneho podsvetia. Je prirodzené, že mafiu moje reportáže nepotešia. Kazím im biznis. Áno, chodí mi viac správ ako zvyčajne. O tom, že si mám dávať pozor. Jednou z nich je aj rozhovor, ktorý si mal istý svedok náhodou vypočuť v Taliansku. To je to, čo ste videli na mojom Instagrame. Aj toto je súčasť mojej práce,“ komentovala Kövešová.

„Samozrejme, preverujem výstrahu, no nerobím z nej drámu. V každom prípade vo svojej práci budem pokračovať, nedám sa zastrašiť. Drogy ničia životy a mafia nemôže terorizovať slušných ľudí donekonečna. Novinári musia hovoriť pravdu a ja som si svoju prácu vybrala dobrovoľne,“ dodala.

MRAZIVÁ SPRÁVA V NAŠEJ GALÉRII