„U mňa naozaj v krátkom čase nastal zázrak, pretože zhruba po týždni užívania všetky tie stavy, pri ktorých som sa budila s ťažobou, možno úzkosťou, odišli. Je to ten primárny dôvod, prečo som sa rozhodla o tom hovoriť – lebo som tú úľavu pocítila na vlastnej koži a dopriala by som to každému, kto tým prechádza,” pokračovala speváčka.

„Uchopila som to po svojom, vybrala som sa cestou psychosomatiky, lebo mne osobne to dávalo zmysel, rešpektujem však každý iný pohľad na to. Každý to musí vedieť rozpoznať, čo je pre neho dobré a čo nie, nechcem zľahčovať žiadnu diagnózu. Čo sa týka mojich fyzických prejavov, už to trvá roky, odkedy odzneli. Ponárala som sa do nich a rozpoznávala, v akých momentoch prichádzajú a čo so sebou prinášajú," hovorí.

"Ľudia, čo ma poznajú dlhé roky, tak teraz vnímajú zo mňa oveľa väčší pokoj. Myslím si, že to bola tá cesta – stále viac som sa upokojovala, v medziľudských vzťahoch, vo vzťahoch k samej sebe – a preto nemôžem aplikovať svoje skúsenosti na iný život. A tým, že som zistila, ako veľmi psychický stav vplýva na fyzickú stránku, som dokázala tieto kvapky uchopiť ako spôsob, ako pracovať s psychikou. Keď je človek v pohode, tak aj telo sa správa viac v pohode,” zdôrazňuje speváčka, ktorej biologický otec je lekár, no napriek tomu sa rozhodla bojovať takouto cestou.

ZÁBERY TINY SO SEPAROM Z NEDÁVNEJ OSLAVY NÁJDETE V GALÉRII >>

„Venujte sa tvorivým činnostiam, kreslite, spievajte, saďte kvety, tvorte všeličo. Ja som sa cez rôzne praktiky venovala aj práci s hemisférami. Keď som bývala na jazere a na loďke, zistila som, že sa neviem vrátiť k brehu, lebo mi tŕpla ľavá ruka a nemohla som zabrať na člne a nedokázala som spolupracovať rukami, tam mi došlo, že by som sa mohla zamerať na prácu s hemisférami. Začala som zrkadlovo písať ľavou rukou. Naozaj to funguje. Hľadala som si takéto spôsoby, ako obohatiť život,” dodala.

Prečítajte si tiež: