Markíza opäť chystá zmeny. Po tom, ako modro-žltá televízia nedávno ohlásila náhradu za Zlaticu Puškárovú v hlavných Televíznych novinách, kde tehotnú moderátorku po boku Patrika Švajdu nahradí rosnička Lenka Vavrinčíková, tím moderátorov večerného spravodajstva v najbližších dňoch posilní už aj Viktor Vincze.

Kým teda Zlatica odíde, vzniknú tak tri moderátorské dvojice a tento model už ostane aj po jej príchode z materskej. Stať sa však môže čokoľvek a silu konkurencie si zrejme uvedomuje aj Zlatica Puškárová, ktorá sa na materskej dovolenke plánuje zdržať zhruba iba tri mesiace. Rovnako to bolo u nej aj v prípade prvého pôrodu.

Puškárovej návrat v máji 2010 zrejme ovplyvnili aj blížiace sa voľby, ktoré sa konali v júni. „Po Zlatkinom odchode bude model piatich moderátorov, a keď sa vráti Zlatka, plánovaný je august, tak zase sa nabehne na tri dvojice,“ prezradil nám Švajda, keď sme sa ho opýtali, čo po Vinczeho nástupe hovorí na výrazne okresané služby.

Moderátor si však zrejme v tom momente neuvedomil, že sa nechtiac preriekol a vyzradil návrat svojej manželky do práce. Puškárová si tak poriadne švihne zrejme aj pre obavy, že jej miesto by mohla ohroziť práve Vavrinčíková, ktorej kariéra prudko stúpa hore.

Aj tieto prominentné mamičky sa do práce poponáhľali

Tehotná Zlatica sa chystá nasledovať kolegyňu z Telerána Lenku Šóošovú, ktorá sa po pôrode druhého synčeka Ronalda vrátila v decembri pred kamery už po 11 týždňoch. Po pôrode prvého syna Riška to bolo po troch mesiacoch.

Rekordmankou však stále zostáva jojkárka Aneta Sedlmair- Parišková. Blondínka sa v auguste 2011 vrátila na obrazovky po rekordných iba 17 dňoch od pôrodu druhorodeného syna Gabriela a po pôrode tretieho syna Nathana sa do práce poponáhľala už po 21 dňoch.