Rovnako ako otec Michal Dočolomanský aj on sa vydal umeleckým smerom, aj keď pred herectvom dal prednosť hudbe. Stal sa z neho profesionálny gitarista a spevák. Okrem tohto talentu však spája hercovho syna s otcom aj zdravotná stránka. Hviezde muzikálu Na skle maľované totiž v januári 2008 diagnostikovali rakovinu pľúc a pár mesiacov na to so zdravotnými komplikáciami bojoval na jednotke intenzívnej starostlivosti na Kramároch i jeho syn Michal.

Dočolomanského ml. na začiatku augusta 2008 zrádzalo srdce a jeho stav bol viac ako vážny. „Je pravda, že som mal stresy a prepínal som sily,“prezradil vtedy pre médiá Michal Dočolomanský ml. Ten bol tento štvrtok večer v Zlatých časoch, kde spomínal i na neduhy slávneho otca.  

Problémy so srdcom mal už v auguste 2008.
Problémy so srdcom mal už v auguste 2008.
Zdroj: archív

„Napriek zdravotným problémom žil nezdravo. Jeho raňajky boli kávička a cigareta, to nie je žiadne tajomstvo. Inak, ja som pred dvoma mesiacmi mal infarkt,“ šokoval Dočolomanský mladší. „My si tak žijeme, nezdravo,“ pokračoval. Nás teda zaujímalo, či je hercov syn už v poriadku.

„Chvalabohu to prebehlo tak ľahšie. Bolo to zhruba pred tromi mesiacmi, keďže relácia sa nakrúcala už dávnejšie, ale už je všetko OK. Otec mal tiež problémy so srdcom, ale úplne iného charakteru a ani to nebolo nič dedičné. Každý máme svoje,“ prezradil nám hercov syn, ktorý dodal, že chodí na pravidelné kontroly.

Aj herec mal problémy so srdcom

Michal Dočolomanský prekonal infarkt v roku 1997. Lekári mu vtedy diagnostikovali vrodenú srdcovú chybu. V roku 2004 sa podrobil operácii srdca. Lekári mu nahradili poškodenú srdcovú chlopňu za umelú a urobili bajpas. V januári 2008 hercovi diagnostikovali rakovinu pľúc. Tej 26. augusta 2008 podľahol.

Dočolomanského syn nedávno prekonal infarkt.
Dočolomanského syn nedávno prekonal infarkt.
Zdroj: archív

AKTUÁLNE FOTO DOČOLOMANSKÉHO SYNA ZO ZLATÝCH ČASOV NÁJDETE V GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať: