„Dozvedela som sa to po pôrode. Prišla pani primárka, ktorá mi to oznámila. Prijala som to s pokojom. Vedela som, že Downov syndróm je zo všetkých postihnutí to najlepšie, lebo deti sú milé, zlaté... Hovorila som si, že Pán Boh vedel, prečo do tejto rodiny zoslal toto dieťa,“ povedala mama Eva, ktorá sa venuje práci s postihnutými deťmi.

U Martina (21) je na prvý pohľad zrejmé, aké má postihnutie. No hneď ako prehovorí, nič ho neodlišuje od ostatných ľudí. Má svoje koníčky a žije naplno. Zo všetkého najviac miluje šport. Dokonca odmalička sám lyžuje.

Sen splnil chlapcovi Vilo Rozboril.
Sen splnil chlapcovi Vilo Rozboril.
Zdroj: tv joj

Preto nie je prekvapením, že je veľkým fanúšikom našej biatlonistky Naste Kuzminovej. Maťkovým snom bolo stretnúť sa s ňou ešte pred jej odchodom na olympiádu a Siedme nebo mu to splnilo. Martin pricestoval za Nasťou do talianskych Dolomitov.

Stretnutie bolo mimoriadne dojímavé. „Počula som od teba krásne slová a dotkli sa ma. Som šťastná, že existujú ľudia ako ty. A vďaka tomu je svet krajší,“ povedala Nasťa so slzami radosti v očiach. Príbeh uvidíte zajtra V siedmom nebi.

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII

Prečítajte si tiež: