Je bez peňazí? Potrebuje ďalšie plastiky? Má obrovské dlhy? Alebo po dvanástich rokov v ústraní skutočne zatúžila po žiari reflektorov a priazni publika? To sú najčastejšie skloňované možné dôvody, pre ktoré sa kráľovná slovenskej populárnej hudby Marika Gombitová rozhodla predstúpiť pred svojich verných priaznivcov. Samotná speváčka na margo špekulácií tvrdí: „Z listov od fanúšikov som vedela, že moje piesne stále počúvajú, stoja pri mne a veľmi sa tešia na môj návrat,“ odznelo v médiách. A práve preto po rokoch vypočula ich zbožné priania a opäť sa rozhodla koncertovať.

Už pred siedmimi rokmi sa nám podarilo získať fotografiu s Mirom Žbirkom a jej vtedajším manažérom. V Marikinom byte sa stretli kvôli komponovaniu novej skladby, no odvtedy sa nič neudialo...
Už pred siedmimi rokmi sa nám podarilo získať fotografiu s Mirom Žbirkom a jej vtedajším manažérom. V Marikinom byte sa stretli kvôli komponovaniu novej skladby, no odvtedy sa nič neudialo...
Zdroj: Archív

Už pred siedmimi rokmi sa nám podarilo získať fotografiu s Mirom Žbirkom a jej vtedajším manažérom. V Marikinom byte sa stretli kvôli komponovaniu novej skladby, no odvtedy sa nič neudialo...
FOTO: Archív

Podľa výpisu z obchodného registra však všetko nasvedčuje tomu, že na svoj návrat sa speváčka starostlivo a dlhodobo pripravovala. V polovici mája 2013 totiž založila eseročku spolu so svojimi dobrými priateľkami – manažérkou Evou Kožejovou a asistentkou Andreou Pakesovou, ktorá sa jej pred desiatkami rokov starala o fanklub. Firma Crystal Studio, sídliaca blízko jej nového príbytku na začiatku Petržalky, sa zameriava nielen na poskytovanie administratívnych služieb, kúpu tovaru, organizovanie spoločenských podujatí, bytové poradenstvo, poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia, marketing či na vydavateľskú činnosť, ale prekvapujúco aj na činnosť astrológov a numerológov. Vo firme sú konateľkami všetky tri spomínané dámy, pričom výška vkladu Kožejovej a Pakesovej je tisícpäťsto eur a Mariky Gombitovej dvetisíc eur. Keďže speváčka prednedávnom v rozhovore spomenula, že pre svojich priaznivcov pripravuje hudobné prekvapenia, mohlo by sa tak stať práve pod hlavičkou jej novej firmy.

Gombitovej comeback je skutočný: Ďalší koncert v priebehu týždňa

Až teraz, po dvadsiatich rokoch, sa opäť objavila na pódiu.
Až teraz, po dvadsiatich rokoch, sa opäť objavila na pódiu.
Zdroj: Michal Šebeňa

Až teraz, po dvadsiatich rokoch, sa opäť objavila na pódiu.
FOTO: Michal Šebeňa

Hviezdne požiadavky

Kedy sa však speváckeho počinu dočkáme, to je otázne. Marika zatiaľ plánuje verejné vystúpenia. Po relácii Siedme nebo sa uplynulý týždeň objavila na charitatívnom podujatí Úsmev ako dar. Ak sa teda niektorí skeptici nazdávali, že po televíznej „premiére“ u Vila Rozborila sa opäť stiahne do ústrania, vyzerá to tak, že blondínka myslí svoj návrat tentoraz celkom vážne. Aj počas účinkovania v jojkárskych ateliéroch nenechala nič na náhodu.

Dorazila nastajlovaná a tip-top upravená. Nohy mala v invalidnom vozíčku pre istotu zviazané tmavou páskou, a keďže sa chcela vyhnúť zbytočnej fotodokumentácii svojej osoby, požiadala organizátorov, aby všetkým prítomným divákom zabavili mobilné telefóny a fotoaparáty. Žiaden odvážlivec si tak svoju obľúbenú speváčku zvečniť nemohol. Ako sa totiž javia ostatné Marikine snímky uverejnené v rôznych časopisoch, jej tvár prešla drobnými úpravami vo Photoshope. Z toho vyplýva, že niekoľkonásobná zlatá slávica chce mať svoj mediálny obraz absolútne pod kontrolou a záleží jej nielen na tom, čo sa o nej napíše, ale aj na tom, ako pri palcovom titulku vyzerá.

Vynaložené úsilie je dôkazom toho, že Gombitová svoj comeback myslí skutočne vážne. Už v minulosti sa o to síce pokúsila, no nikdy pre to neurobila toľko starostlivých krokov ako teraz. Fanúšikovia jej teda držia palce, aby tak ako v minulosti nezmenila názor a vo svojom opätovnom budovaní kariéry pokračovala. Skeptici sa časom možno dočkajú aj skutočnej odpovede na otázku, prečo sa rozhodla vrátiť práve teraz.

Na vystúpenie na charitatívnej akcii Úsmev ako dar sa pripravovala tri hodiny a pred fanúšikmi ju strážili ochrankári.
Na vystúpenie na charitatívnej akcii Úsmev ako dar sa pripravovala tri hodiny a pred fanúšikmi ju strážili ochrankári.
Zdroj: Michal Šebeňa

Na vystúpenie na charitatívnej akcii Úsmev ako dar sa pripravovala tri hodiny a pred fanúšikmi ju strážili ochrankári.
FOTO: Michal Šebeňa