1. Už od mladosti kráčal proti prúdu. Zatiaľ čo ostatní z kapely sa na prvých koncertoch v bratislavských kaviarňach a kluboch naivne obzerali po dievčatách, Ďuďo sa rovno oženil a mal dieťa. Zatiaľ čo hexáci punkáčsky krotili hudobné nástroje, Ďuďo vyštudoval kompozíciu na Vysokej škole múzických umení a vzápätí, u Fefeho z nepochopiteľných príčin aj ekonómiu.

2. Legendárny je prvý koncert s Kosou z Nosa a Komorným kvartetom v Dome kultúry Ovsište, po ktorom pomocou borovičky a Pala Štefeka skupina nahrala prvú demonahrávku. Mimochodom, tá sa vraj šírila po Bratislave rýchlosťou svetla.

3. Po koncerte kdesi na Slovensku, v hotelovej izbe obložení fľašami vína a nasiaknutí cigaretovým dymom, hexáci dávali spolu dohromady pesničku Vetroň.

Hex v roku 1991.
Hex v roku 1991.
Zdroj: archív Hex

4. Práve Ďuďo môže za to, že Fefe je s manželkou Uršulou. Dvojicu zoznámil na koncerte v bratislavskom klube Harley práve Ďuďo. Bez neho by nebol na svete ani Fefeho syn Sebastián (15). Veľká vďaka za nich.

5. Spevák sa rád prechádzal ulicami Bratislavy v dlhom čiernom kabáte, so starým kľúčom na krku a s typickou ofinkou.

6. Ďuďo vedel byť na skúškach prísny a nepríjemný. Chalani niekedy hundrali, nebavilo ich to, no dnes sú mu veľmi vďační.

7. Mal štyri roky, keď sa narodila jeho sestra Katarína, ktorú si vraj veľmi želal. Ako prváčka mu otočenému chrbtom hrávala na klavíri akordy a Ďuďo vždy správne uhádol všetky tóny.

Chalani spolu precestovali rôzne kúty sveta.
Chalani spolu precestovali rôzne kúty sveta.
Zdroj: Archív Hex

8. V spoločnej detskej izbe s jeho sestrou im viseli plagáty Duran Duran, The Cure, zatiaľ čo spolužiačky šaleli za sladkými chlapcami z New Kids on The Block.

9. Od detstva žil vo vlastnom svete naplnenom hudbou.  

10. Keď si Ďuďo bol prevziať prvý občiansky preukaz a pracovníčka mu ukázala, kam sa má podpísať, pod svoju fotku sa spevák čitateľne podpísal. Veľkými tlačenými písmenami.

JEDEN Z POSLEDNÝCH ZÁBEROV ĎUĎA NÁJDETE V GALÉRII >>

Prečítajte si tiež: