Krátko na to sa stala mamou dcérky Nely a  spevácku kariéru vystriedali mamičkovské povinnosti. No Janais spev nikdy úplne nezavesila na klinec, čoho dôkazom je jej aktuálny singel Priveľa dní, ktorý je prvou lastovičkou z  druhého albumu. Na svete by mal byť v druhej polovici roka 2012.

„Asi rok po narodení dcérky som si sadla za klavír s cieľom tvoriť. Nelka začala konečne cez obed dobre spinkať a tak som si zvykla využiť túto pauzu na tvorenie. Už som to potrebovala. V priebehu pár mesiacov som napísala asi 10 piesní,” spomína si Janais.

Autorkou nového singla Priveľa dní je samotná speváčka a v porovnaní s inými skladbami vznikal o čosi dlhší čas. Text vyjadruje pocity Janais počas materskej dovolenky. „Je to výpoveď duše hudobníčky uväznenej v každodennom stereotype. Myslím si, že tak sa cíti mnoho ľudí, nielen mamičky na materskej dovolenke. Napriek tomu som sa snažila, aby z  piesne sálala pozitívna energia a  nádej,“ dodáva speváčka.

Pripravovaný druhý album Janais ponúkne žánrovú aj jazykovú pestrosť. Budú na ňom piesne v slovenčine, v angličtine a  aj vo francúzštine. Chuťovkou bude dueto s  Martinom Husovským zo skupiny Komajota.