Pracovala v muničnej továrni

Krátko po tom, čo jej manžel odišiel do zámoria, Marilyn podporila vojnové úsilie tým, že začala pracovať pri páse a vyrábať strelivo. A presne v továrni ju objavil pre Hollywood fotograf.

Vlastná matka sa ju pokúšala zabiť

Marilyn povedala, že jej prvá spomienka na matku je desivá. Stála nad kolískou a snažila sa ju zadusiť vankúšom. Potom malú Marilyn odobrali matke a umiestnili ju do pestúnskej starostlivosti.

Kráska, ktorá koktala: Na prvé počutie by vám to neprišlo, na druhé však už áno. Nebolo to síce nič hrozné, ale náš blond idol koktal. Zamestnávala dokonca kouča, ktorý jej pomáhal s rečou a koktaním
Zdroj: gettyimages

Dvakrát potratila

Keďže sama pochádzala z nestabilnej a divnej rodiny, chcela do svojej vlastnej dať všetko. Dvakrát sa jej podarilo otehotnieť, ale oba pokusy, žiaľ, dopadli nešťastne, o obe deti prišla.

Múdra ako Einstein

Táto blonďavá diablica rozhodne nepatrila k žiadnym jednoduchým stvoreniam. Hovorí sa o nej, že jej IQ bolo nad 160, takže sa radila ku géniom. Taktiež kolovali klebety, že si začala románik so samotným Albertom Einsteinom.

Päť dolárov za fotenie: Marilyn bola krásna a populárna, no než sa zviditeľnila a začala slušne zarábať, ubehlo veľa času. Na povrch totiž vyšlo, že za jej prvé fotenie dostala len 5 dolárov, čo je asi 5 eur. Rozhodne nemala od začiatku na ružiach ustlané.
Zdroj: gettyimages

Falošná blondína

Jej blond kučery podnecujú nejednu fantáziu, ale, bohužiaľ, neboli prírodné. Narodila sa ako brunetka, a keď dostala prvý modelingový kontrakt, jej farba sa začala zosvetľovať, pretože jej producent tvrdil, že blond je to, čo ostatní chcú.

Prehnane čistotná

Dnes by sme to možno považovali za prejav obsedantno-kompulzívnej poruchy, ale Marilyn si umývala tvár najmenej 15x za deň.

Hanbila sa za okuliare: Dnes je to trend, vtedy skôr vec, za ktorú sa celebrity hanbili. Napriek tomu Marilyn potrebovala okuliare. Nepriznala by to za nič na svete, vtedy rozhodne neboli také sexi ako dnes. Bála sa, že by jej to zničilo nálepku sexsymbolu a bola by ľuďom na smiech.
Zdroj: gettyimages

Nezhody s manželom

Keď Marilynin druhý manžel a bejzbalová legenda Joe DiMaggio sledoval nakrúcanie romantického filmu Slamený vdovec, tak sa poriadne rozzúril. Režisér chcel totiž povestnú scénu, keď Marilyn vyletí sukňa do vzduchu a bude sa pritom točiť. Jej manžel však protestoval, pretože nechcel, aby jej nohavičky videla verejnosť. A tak sa začali manželské nezhody a hádky.

Milovala krém s hormónmi

Niekoľkokrát denne si na tvár natierala hormonálny krém. Tvár potom vyzerala ako čerstvá šťavnatá broskyňa. Marilyn tvrdila, že práve to dodávalo jej vzhľadu na fotkách iskru.

Mala dve plastiky: Okolo roku 1950 Marilyn podstúpila na želanie vedenia dve operácie, ktoré ľahko upravili vzhľad jej nosa a brady. Len aby sa stala dokonalým marketingovým produktom, sexsymbolom doby. Tiež si dala vyrovnať „predkus“ na zuboch.
Zdroj: pinterest

Nevedela si zapamätať rolu

Aj keď bola inteligentná, učenie scenárov pre ňu bolo doslova peklo. Nie a nie si zapamätať jednotlivé repliky svojich rolí. Niekedy museli niektoré zábery točiť aj 60-krát, pretože vždy niečo zabudla alebo pokazila.

Podprsenku si vypchávala guľôčkami

Keď sa povie Marilyn, určite sa vám vybaví jej zmyselná figúra. Ako dosiahla tvar svojho poprsia? Bola to príroda? Pošepkáva sa totiž, že si priamo do podprsenky všívala guľôčky. Ak ich nemala poruke, postačili jej aj gombíky.