A podľa najnovších informácií ide skutočne o radikálny krok. Ako prezradil zdroj portálu fakt24, herečka mala odísť na liečenie. „Je v nemocnici Philippa Pinela v Pezinku. Išla tam dobrovoľne, aby sa zbavila problémov, ktoré jej narobil alkohol v poslednom období. Nikto o tom veľmi nevedel, nechcela po minuloročných problémoch na seba pútať pozornosť," prezradil ich zdroj z okolia Vajdovej.

Petra je momentálne vypnutá a s Jozefom Vajdom sa nám zatiaľ spojiť nepodarilo. Zisťujeme aj stanovisko Slovenského národného divadla, no naň si zrejme budeme musieť počkať. „Momentálne som v historickej budove SND, stanovisko k danej téme budeme rozposielať médiám v stredu doobeda," reagovala pre Plus JEDEN DEŇ tajomníčka divadla Izabela Pažítková.

Správu budeme overovať a aktualizovať!

A čo sa vtedy vlastne stalo? Ešte v auguste prichytili slovenskú herečku Petru Vajdovú policajti v chúlostivej situácii - za bieleho dňa na Hradskej ulici v bratislavskej Vrakuni šoférovala svoje auto pod vplyvom alkoholu. Strávila tri dni v cele predbežného zadržania, prišla o vodičák a musela zaplatiť mastnú pokutu.

Vajdová svoje konanie vysvetlila pre PLUS 7 DNÍ.
Vajdová svoje konanie vysvetlila pre PLUS 7 DNÍ.
Plus 7 dní

Pri dychovej skúške jej policajti namerali viac ako dve promile a Petra sa dostala do poriadnych nepríjemnotí. Dlho dokonca rozmýšľala, či nastúpi do pripravovanej šou Let's Dance. Kolegovia, vedenie televízie a fanúšikovia jej však dali najavo podporu a v šou sa objavila od samotného začiatku.

Pred piatym tanečným kolom sa však udialo niečo, čo nikto nečakal. Petra sa počas tréningu vážne zranila. Herečka sa nedokázala ani pohnúť, a tak ju odvážali z Incheby rovno do nemocnice. „Žiadnej mojej tanečnej partnerke sa zatiaľ nič podobné nestalo. Neviem, čo to bolo, ale pevne dúfam, že budeme môcť pokračovať," povedal pre Markízu herečkin tanečný partner. Na obrovské počudovanie všetkých sa Petra navyše rozhodla pre doslova šokujúci krok. Napriek zraneniu totiž chcela odohrať sobotňajšie divadelné predstavenie. Svoje sily však zbytočne precenila a predstavenie muselo byť krátko pred začiatkom zrušené a tí, ktorí si kúpili lístok, priam zúrili.

Vajdová sa v Let´s dance zranila.
Vajdová sa v Let´s dance zranila.
EMIL VAŠKO

Čuduj sa svete, Petra Vajdová sa akoby zázrakom dostala do takého zdravotného stavu, že bola na druhý deň schopná s obrovským úškrnom na tvári odtancovať najnáročnejšiu choreografiu večera na salsu. Na pravej nohe mala síce bandáž, jej výkon však rozhodne nevyzeral ako tanec človeka, ktorý ešte deň predtým nezvládol odohrať divadelné predstavenie bez tanca. A ak ju vtedy videli sklamaní diváci, ktorí kvôli Vajdovej výkonu na doskách SND zbytočne cestovali cez celé Slovensko, zrejme len neveriacky krútili očami.

Prečítajte si tiež:

Myslíte si, že bol pre Petru Vajdovú tento krok nutný? Názory píšte do diskusie pod článkom.