Rozhlasový moderátor prišiel o život úplne nečakane minulý týždeň v stredu. Julovi zlyhalo na chate v Malých Levároch srdce. Našla ho jeho milovaná manželka Adriana, ktorá okamžite zavolala záchranku.

Ani pomoc zdravotníkov však nestačila a obľúbený moderátor navždy odišiel. Jeho rodina, priatelia aj kolegovia sa s ním dnes naposledy prišli rozlúčiť do bratislavského krematória. 

_________________________________________________________________________

POHREB sme sledovali NAŽIVO 

13:00 Posledná rozlúčka s Viršíkom sa oficiálne skončila. POZRITE SI všetky FOTO >>>

12:40 Príhovor mal pôvodne čítať aj jeho blízky priateľ Pepe Balogh, tiež z rádia, ktorý to však nakoniec nezvládol a čítala ho jeho priateľka. Znela k tomu pomalá pesnička od Věry Špinarovej Jednoho dne se vrátíš.

12:30 "Poznali sme aj jeho druhú duchovnú stránku plnú citlivosti, plnú vnímavosti. Posledné roky sme s manželom žili na chalupe na Záhorí - skromne, pokojne, pričom nás takýto život nesmierne napĺňal. Kultivovali sme spoločne našu duchovnú stránku, trikrát sme absolvovali púť do Santiaga de Compostela z jeho iniciatívy. Štvrtú púť sme plánovali na september, táto púť sa už neuskutoční," odzneli na mieste slová milovanej manželky.

12:25 Po príhovore pustili Julovu obľúbenú anglickú pesničku Over My Shoulder. Slzám sa neubránila ani Evita či Monika Beňová. Pozrite si FOTO >>>

12:20 Počas pohrebu došlo k srdcervúcemu momentu, keď z reproduktorov začala znieť známa zvučka z Viršíkovej relácie, počas ktorej vždy čítal dojemné listy od fanúšikov. Hostia sa nevyhli slzám, bolo počuť aj hlasné vzlyky. 

12:10 Rozlúčiť sa prišiel aj mediálny expert Fedor Flašík, ktorý na pohreb zvolil úplne nevhodný outfit. Pozrite, čo si obliekol >>>>

11:50 Medzi smútiacimi hosťami sú viaceré známe tváre slovenského šoubiznisu, s ktorými Julo Viršík počas života spolupracoval. Nechýba bývalý kolega Miroslav "Mirec" Babják, Juraj Čurný či kolega z konkurenčného rádia Milan "Junior" Zimnýkoval. 

11:45 Dovnútra krematória sa dostali len vybraní hostia, ktorých mená prečítali. Ostatní musia čakať vonku. Posledné zbohom prišlo dať Julovi približne 200 ľudí.

11:35 S Julom sa prišlo rozlúčiť množstvo jeho kolegov, rádiových spíkrov. Parkovisko pri krematóriu je úplne plné.

11:18 Na mieste poslednej rozlúčky sa už pomaly schádzajú ľudia. Zo známych osobností medzi prvými dorazila speváčka Marcela Laiferová.

KTO BOL JULO VIRŠÍK?

Julo Viršík sa narodil v Nitre. Po skončení gymnázia v Šali chcel študovať žurnalistiku, no na túto školu sa nedostal, takže pracoval ako pomocný robotník v Bratislave. Prispieval do tlače a v Slovenskom rozhlase začal spoznávať prácu za mikrofónom.

Popri štúdiu novinárčiny pôsobil v redakcii Pozor, zákruta, neskôr vo vysielaní pre mládež s názvom Rádio Elán, kde prvýkrát dostal šancu vysielať sám a naživo. V roku 1991 prešiel do rádia Rock FM, o sedem rokov neskôr dostal ponuku robiť šéfa programu v Rádiu Koliba, ktoré sa neskôr premenovalo na Rádio Okey.

Doteraz bol šéfredaktorom vlastnej hudobnej redakcie, okrem toho moderoval. Bol členom poroty súťaže Slovensko hľadá SuperStar. Už navždy si ho všetci budú pamätať vďaka znelke a príbehom, ktoré v Rádiu Expres čítal. 

Mohlo by vás zaujímať: