Štefana Chrappu alias Pištu Vandala doposiaľ registrovala len úzka skupinka ľudí milujúca metalovú hudbu, poéziu a náboženské relácie. Tento rodák zo Svätého Jura vyštudoval poľštinu a slovenčinu na UK v Bratislave, kde po získaní doktorátu aj osem rokov prednášal. Už počas pôsobenia na fakulte začal vysielať v Slovenskom rozhlase, konkrétne v redakcii náboženského vysielania. Ako je známe, Štefanov život nebol vždy jednoduchý.

Ako totiž sám priznal, v 15 rokoch ležal na smrteľnej posteli a umieral. Zlyhali mu obličky, v tele mal dva mŕtve orgány a zo 100 kg schudol na 55. „Zrazu niekto ako v príbehu s Lazarom povedal ´odvaľte kameň´ a čo bolo mŕtve, ožilo,“ spomenul spisovateľ v rozhovore s kolegom z rádia Dadom Nagyom. Odrazu sa jeho zdravotný stav začal zlepšovať a z takmer istej smrti sa vylízal.

Chrappa na pódiu slušného kresťana vôbec nepripomína.
Chrappa na pódiu slušného kresťana vôbec nepripomína.
Zdroj: Jana Holičkov

Jednoduché to však nemal ani v partnerskom živote, jeho vzťah s manželkou Janou prežil dlhé obdobie, kedy nemohli mať dieťa. Tento problém napokon vyriešili adopciou a dnes sa tešia z trojročnej zdravej dcérky. Všetko, čo sa Pištovi Vandalovi v živote privodilo, pripisuje Božej vôli. Ako silne veriaci sa prezentuje už roky a tak sa predstavil aj televíznym divákom počas televízneho prenosu Najväčšieho Slováka.

Tam sa pri každej možnej príležitosti jeho moderátorský vstup niesol v spirituálnom duchu a miestami to vyzeralo, akoby moderoval svoju náboženskú reláciu. Na tom by samozrejme nebolo nič zlé, vierovyznanie a žitie podľa neho je osobnou vecou každého z nás. Nám sa však podarilo nahliadnuť do Chrappovho súkromia z inej strany a zdá sa, že veľká časť jeho verejného prezentovania je len hra.

Pišta Vandal sa prezentuje ako silne veriaci človek.
Pišta Vandal sa prezentuje ako silne veriaci človek.
Zdroj: Matej Kalina

„Celé je to pritiahnuté za vlasy. Pištu poznám roky, samozrejme, veriaci je, ale tak, ako každý Slovák. On nežije podľa žiadnej rehole, užíva si bežný, svetský život. Rozhodne nie je taký svätec, za akého sa pasuje,“ dozvedeli sme sa od veľmi blízkeho človeka z jeho okolia. Podľa neho sú jasným dôkazom aj texty piesní, ktoré spieva v kapelách Čad a Vandali.

„No tak tie texty rozhodne nekorešpondujú so životom slušného a veriaceho človeka. On rád zveličuje. Dokonca aj mesto, v ktorom žije, volá Božský Svätý Jur. Je to celé len taká pretvárka, hra na lepší imidž,“ uzavrel náš zdroj z muzikantského prostredia, ktorý Chrappu dobre pozná.

FOTKY DOKAZUJÚCE ODVRÁTENÚ STRANU ŠTEFANA CHRAPPU NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: