Počas víkendu sa objavila informácia, že ďalšou na odstrel je Martina Šimkovičová. Mohla by teda prísť o moderátorskú stoličku?
- S Martinou Šimkovičovou v televíznom spravodajstve určite počítame.

Prečo ste zredukovali moderátorské dvojice Televíznych novín? Dve dvojice je konečné rozhodnutie alebo sa počíta s treťou?
- Ekonomická situácia na Slovensku nie je jednoduchá. Prepúšťa sa v každom odvetví, v médiách nevynímajúc. Mať tri moderátorské dvojice je v tejto dobe veľký luxus. O znížení počtu späť na dve moderátorské dvojice sa uvažuje niekoľko mesiacov, dávno pred mojim príchodom do televízie. Museli sme sa však teraz rozhodnúť a nebolo to ľahké. Pre nikoho z vedenia televízie. Treba si však uvedomiť to, že Karol a Miriam boli ako náhradná dvojica. Nechali sme dva páry, ktoré mali u divákov najväčšiu odozvu a sledovanosť.

Bude táto situácia pre moderátorov únosná, keďže budú robiť každý druhý víkend?
- Čo sa týka pracovného nasadenia, pre moderátorov je vždy lepšie, ak pracujú viac dní za sebou, než len tri alebo štyri dni. Verím, že svoje nasadenie zvládnu bez väčších problémov.

Prečo ste sa rozhodli ukončiť pracovný pomer s pánom Farkašovským? Môžete s istotou povedať, že to nebolo pre jeho vek?
- Je to úplná, ale úplná hlúposť. S vekom to nemá nič spoločné. Takéto reči považujem za absurdné. Napríklad, pozrite sa na reláciu Počasie. Poskytli sme tam priestor na moderovanie pánovi Iľkovi. Vek u nás nehrá úlohu, ale televízne kritéria.

S akým pocitom ste pristupovali k podpisu výpovede p. Farkašovského, vzhľadom na to, že ste boli v minulosti kolegovia?
- Pre každého, kto má srdce, je prepúšťanie neľahká úloha. Ale aj to patrí k manažérskej práci. Karola som si vždy vážil. Ale ako som povedal, toto rozhodnutie nevzniklo zo dňa na deň a malo svoje opodstatnenie.

Vysvetlili ste pánovi Farkašovskému dôvod, pre ktorý musel z Markízy odísť?
- Áno, samozrejme.

Je presun Miriam Šmahel-Kalisovej dočasný alebo sa s ňou ráta na iné miesto ako do Nočných televíznych novín?
- Miriam moderuje Nočné Televízne noviny už niekoľko mesiacov, a tam s ňou počítame. Skvelo sa tam ujala svojej úlohy.

Budete robiť ďalšie personálne zmeny v spravodajstve?
- V tejto chvíli neplánujem robiť žiadne zásadné zmeny. So svojim tímom som spokojný. Ale to neznamená, že nemôžeme byť lepší. Na tom spoločne pracujeme.

Je pravda, že ste prijali alebo máte prijať dve nové redaktorky do spravodajstva?
- Ľudia prichádzajú a odchádzajú, nič nie je večné. O chvíľu mi odídu štyri dámy na materskú dovolenku, a tie musí niekto nahradiť.

Majú sa redaktori spravodajstva báť o svoje miesta?
- Všeobecne platí, že tí, ktorí kvalitne pracujú a majú nasadenie, sa o svoje miesta nemusia báť. A ja nemám žiadne plány prepúšťať kvalitných redaktorov v televíznom spravodajstve. Nechystáme žiadne hromadné prepúšťanie.

Ako budete riešiť situáciu, keď sa do televíznych novín vráti Marianna Ďurianová? Viete vlastne, kedy sa vráti? Hovorili ste o tom s ňou?
- Hovorili sme o tom. Presný dátum neviem. Ani Marianna. Ani z ďaleka sa na návrat ešte nechystá. No dovtedy, pokiaľ sa vráti, môže byť všetko úplne inak.

Aké plány máte so Zlaticou Puškárovou v takom prípade, že sa vráti Marianna Ďurianová?
- Zlatica patrí dlhodobo medzi najlepších moderátorov a novinárov na Slovensku. Preto jej miesto v našej televízii je pevné.

Aké zmeny čakajú spravodajstvo - mám na mysli ďalšie smerovanie.
- Chcem, aby správy prinášali čoraz viac kvalitnejších tém, aby sme boli vždy tam, kde sa niečo deje. Záleží mi na tom, aby reportáže boli zrozumiteľné, obsahovo kvalitne spracované a živé. Chcem, aby naše správy boli mienkotvorné a najsledovanejšie. Keď si ľudia pozrú naše televízne noviny, majú dostať všetko, čo deň priniesol. Aj vážne, aj smutné, aj veselé informácie.

Mali by ste záujem o redaktorov či moderátorov z iných televízií?
- Vždy mám záujem, aby v našom spravodajstve boli najkvalitnejší ľudia na Slovensku.