Už to budú dva roky, čo sa v lete 2018 prevalilo, že manželstvo Lucie Vondráčkovej a Tomaša Plekanca je v troskách a skonči pred súdom. Dvojcia najskôr po sebe "strieľala" jedovaté šípy, až napokon v septembri 2019 prišli spolu s rovnakým vyjadrením: „Po roku vzájomného odlúčenia sme sa spoločne dohodli na ukončení všetkých sporov. Naše deti nesmú trpieť definitívnym rozpadom nášho vzťahu.“

 

Stalo sa tak po tom, čo ich rozviedol súd v kanadskom Quebecu. Lenže najnovšie český denník Blesk zistil z verejne dostupných zdrojov, že všetko bolo trochu inak. Mesiac po tom, 16. októbra 2019, totiž Lucie a Tomáš spísali notársky zápis, v ktorom prehlásili, že „doteraz trvá ich manželstvo, nezaniklo, nebolo zrušené.“ Z dokumentov vyplýva, že rozhodnutie kanadského súdu vtedy nenadobudlo právnu moc a nemohlo tak ani byť uznané v Česku. K tomu došlo až po tom, ako sa v októbri 2019 konečne v Prahe dohodli na rozdelení majetku. Zo zmluvy je jasné, že Lucie uznala platnosť predmanželskej zmluvy, ktorú uzavreli tri dni pred tým, ako sa 17. júna 2011 zosobášili v Kaplnke sv. Kláry.

Tomáš Plekanec má dnes dieťa s tenistkou Lucie Šafářovou.
Tomáš Plekanec má dnes dieťa s tenistkou Lucie Šafářovou.
Zdroj: Instagram

Do spoločného majetku manželov tak nespadal majetok nadobudnutý počas ich manželstva, počas ktorého Plekanec zarobil v NHL 380 miliónov českých korún (11,25 milióna eur). Z dokumentov tiež vyplynulo, že Plekanec dosiahol svoje a Vondráčkovej prenechal pražský byt v hodnote 25 miliónov korún (938-tisíc eur), ktorý zaobstaral pre rodinu v roku 2013, ktorý jej ponúkal od začiatku ich majetkovej vojny.

Do výlučného vlastníctva Vondráčkovej ale luxusný byt patril až 7 mesiacov po prvom verdikte kanadského súdu – v katastri nehnuteľnosti dohoda nadobudla právny účinok 22. apríla tohto roku. K zápisu došlo iba nedávno - 15. mája 2020. „Predĺženie mohlo byť spôsobené tým, že rozvod prebehol v Kanade a v Česku ho prijal Najvyšší súda možno kvôli prípadným námietkám v priebeh konania,“ povedal českému Blesku odborník na rozvodové právo.

ZÁBERY VONDRÁČKOVEJ S DEŤMI NÁJDETE V GALÉRII >>

Lucie chcela milióny?!
Manželia sa od začiatku nemohli dohodnúť na vysporiadaní majetku. Plekanec ponúkal byt za 25 miliónov korún (938-tisíc eur) a ďalších 5 miliónov (187-tisíc eur) v hotovosti plus alimenty na synov Adama (4) a Matyáša (8) vo výške niekoľkých desiatok tisíc korún mesačne a poplatky na ich krúžky a školné. Vondráčková požadovala jednorázovo vyplatiť 119 miliónov korún (4,5 milióna eur) (z toho 68 mil. korún ako kompenzáciu za stratenú kariéru, 51 mil. korún na zabezpečenie do budúcna) a 510-tisíc korún mesačne (19-tisíc eur) ako výživné pre rozvedenú manželku s tým, že alimenty na neplnoletých  synov mal určiť súd. To, aké presné dohody ale v Kanade dosiahli, vedia iba oni dvaja.