Bola to láska ako svet! Roman Luknár opustil Slovensko v roku 1991 a  na nasledujúce roky sa jeho domovom stalo Španielsko, kde sa zahľadel do  temperamentnej Loly.

Herec už vtedy vedel, že atraktívna čiernovláska sa stane matkou jeho detí a žiť sa bude buď v Španielsku, alebo na  Slovensku.

Roman sa musel vrátiť domov

A hoci sa herec snažil o manželku a deti postarať aj v  prostredí cudzom pre neho, kdesi vzadu mal vždy myšlienku, že doma by bolo pracovných príležitostí predsa len viac. Preto sa približne pred štyrmi rokmi vrátil definitívne späť na Slovensko a logicky so sebou zobral aj svoju rodinu.

Synovia si na  slovenský život zvykli veľmi rýchlo, no s jeho manželkou Lolou to bolo o  čosi zložitejšie. V Bratislave učila španielčinu, zarábala tu podstatne menej a nevyšli jej ani podnikateľské zámery s vlastným obchodom oblečenia.

Vrátila sa do Španielska

Preto bolo pochopiteľné, že ju to stále ťahalo do rodnej krajiny, kam sa nakoniec aj minulý rok vrátila. Synov nechala s otcom a  do Bratislavy za nimi chodila tak často, ako sa len dalo.

No manželské odlúčenie si časom vyžiadalo svoju daň a vzťahu Luknára a Loly odzvonil umieračik aj napriek tomu, že známy herec do sveta vyhlasoval na ženu superlatívy.

„Pre mňa je jedinou v živote. Nikdy som nebol v takej kríze, aby som myslel na  inú ženu. Lolu by som za nič na svete nevymenil. Môj vzťah s ňou je nadlho, vlastne navždy."

Chlapci zostali s otcom

Ani po rozvode dvojice synovia na populárneho otca nezanevreli a dokonca s ním zostali žiť bez mamy na Slovensku.

„Roman je úžasný otec, je tu vždy pre  svojich synov a viem, že by im pomohol v každej jednej situácii," prezradil nám zdroj z hercovho blízkeho okolia.

No aj napriek týmto tvrdeniam sa mladší Janko vrátil do Španielska. Dôvod? „Na Slovensku si nenašiel odbor, ktorý chcel študovať. Konkrétne ide o počítačovú animáciu," objasnil nám situáciu seriálový Dudko Jančo.

Starší syn ostal pri otcovi

No ani približne dvetisícpäťsto kilometrov nebráni otcovi a synovi, aby sa pravidelne stretávali a neporušili tak pevné puto, ktoré medzi nimi je. „Chodí za mnou raz za mesiac a bol tu aj predminulý týždeň."

Keď je však Janko v Španielsku, Roman má vedľa seba aspoň staršieho Lajka, ktorý v  Bratislave študuje polygrafiu a údajne si tu našiel aj vážnejšiu známosť.