Ste riaditeľkou dobročinného Plesu v opere od jeho prvého ročníka. Čo považujete za najväčšie míľniky v jeho 20-ročnej histórii?

Tým najdôležitejším je celkom určite rozvíjanie dobročinného poslania. Ale históriu plesu celkom určite sprevádza aj posun v elegancii, noblese, dodržiavaní etikety. Dnes už na plese nevidíme igelitky či žuvačky. Dámy aj páni si skutočne dávajú záležať na výbere oblečenia vrátane tých, ktorých nie je vidieť v médiách. Rovnako sa obmenilo zloženie hostí, posledných desať rokov výrazne viac dbáme na to, kto je na ples pozvaný a určite na ňom neuvidíte hostí, ktorí by tam boli iba preto, lebo sú aktuálne zaujímaví pre bulvár, napr. vďaka účasti v nejakej reality šou.

Každý rok sa na plese zúčastňuje 300 párov významných hostí, medzi ktorými sú stálice aj nováčikovia. Vždy sa pri niektorých menách v médiách skloňuje stopka. Ako je to v skutočnosti s výberom a pozývaním hostí?

Skutočnosť a to, čo sa píše v médiách, sa nie vždy zhoduje. Napríklad nie je pravda, že dávame mediálne známym osobám „stopku“ preto, lebo sa s niekým rozišli alebo rozviedli. Máme úplne iný pohľad, zaujíma nás, čo hosť dosiahol vo svojom profesijnom živote, aký je jeho prínos pre spoločnosť. Ich súkromný život je ich súkromný život a nepatrí sa, aby sme ho my akokoľvek riešili. Rovnako médiá a verejnosť nie vždy rozlišujú, kto je pozvaný hosť a kto jeho partnerka či partner. Potom úplne zbytočne analyzujú, prečo sme napríklad pozvali jednu zo zástupu modeliek a či naozaj patrí medzi 300 vybraných osobností. A neuvedomujú si pritom, že bola partnerkou pozvaného hosťa, nie pozvaným hosťom. Ďalšou kategóriou sú špekulácie o tom, prečo niekto nebol pozvaný a pritom často ide o hosťa, ktorý pozvaný bol, len z nejakého dôvodu svoju účasť nepotvrdil...

Tohtoročnou debutantkou bola aj Andreina staršia dcéra Ivana.
Tohtoročnou debutantkou bola aj Andreina staršia dcéra Ivana.
Zdroj: Ples v opere