Smutnú správu o režisérovej smrti sa blízki priatelia a verejnosť dozvedeli minulý utorok, keď Vorlíček v nemocnici prehral boj so zákernou chorobou. S legendárnym režisérom a autorom mnohých dobrých filmov sa podľa odhadu organizátorov malo prísť rozlúčiť obrovské množstvo kolegov i fanúšikov. Keďže bolo v ten deň naplánovaných viac pohrebov, ten režisérov museli, bohužiaľ, skrátiť.

Václav Vorlíček (†88)
Václav Vorlíček (†88)
Zdroj: Blesk.cz

„Volali nám z krematória. Došli vraj k záveru, že s otcom sa príde rozlúčiť veľmi veľa ľudí a že majú strach, aby bola obradná sieň vyprataná a pripravená na ďalší pohreb včas. Teda, že nám dávajú na rozlúčku, oproti pôvodnému plánu, maximálne dvadsať minút,“prezradila českému Blesku režisérova staršia dcéra Kateřina (66).
Smútoční hostia sa pred 12. hodinou začali schádzať pred krematóriom. Medzi prvými prišla česká herečka Jiřina Bohdalová v sprievode režiséra Zdeňka Zelenku.

Jiřina Bohdalová prišla na pohreb s kolegom z divadla.
Jiřina Bohdalová prišla na pohreb s kolegom z divadla.
Zdroj: Blesk.cz

S legendou sa prišiel rozlúčiť aj Filip Renč, ktorý režiséra Vorlíčka obdivoval a bol mu inšpiráciou. Posledné zbohom nevynechal ani najznámejší rozprávkový princ Pavel Trávníček s manželkou, Dáda Patrasová či Zdeněk Troška.
Medzi smútočnými hosťami však chýbala filmová Arabela Jana Nagyová a Popoluška Libuša Šafránková. Sieňou sa na záver obradu rozoznel záverečný potlesk pre velikána českého filmu a pesnička Tři oříšky, ktorú pred rokmi naspievala Iveta Bartošová († 48).

Na pohreb dorazil aj Zdeněk Troška.
Na pohreb dorazil aj Zdeněk Troška.
Zdroj: Blesk.cz

„Nikdy som ho nevidel naštvaného. Bol vždy dobre naladený a bol hlavne kamarát než pedagóg,“povedal o ňom Zdeněk Troška pri odchode.

VŠETKY FOTO Z REŽISÉROVHO POHREBU NÁJDETE V GALÉRII:

Mohlo by vás zaujímať: