Dominika sa do Prahy dostala len pred pár minútami. Vďaka letenke, ktorú jej zabezpečila vdova Ivana. Krátko po sedemnástej hodine pristála na pražskom letisku Václava Havla. Na dcéru čakala v príletovej hale mama Antonie Zacpalová. A na fotkách, ktoré sa podarilo zachytiť českému denníku Blesk, vyzerá, pochopiteľne, veľmi utrápene. Gottová sa z letiska vyrazila občerstviť v známom reťazci rýchleho občerstvenia a potom už mala ísť rovno do hotela. Dominika sa ubytovala v hoteli Ambassador Zlatá Husa v centre Prahy. Doprovod jej robí mama Antonie Zacpalová. Ako ešte informuje Blesk, Dominika sa v sobotu od 11-tej zúčastní zádušnej omše za zosnulého otca Karla Gotta v katedrále svätého Víta.

Ako ďalej na svojom webe spomína denník Blesk, keď jej otec v septembri zavolal, že je chorý a bojuje s akútnou leukémiou, veľmi si želala, aby sa znova uzdravil. No táto rakovina už bola nad jeho sily. Teraz však musí byť Dominika s celou svojou rodinou silná, pretože sa s ním už v najbližších hodinách budú navždy lúčiť. „Bol to najsmutnejší let domov," priznala sa Gottova dcéra so slzami v očiach Blesku krátko po prílete z Helsiniek do Prahy. „Moc som si priala tatinka ešte objať. Keď som tu bola v lete, netušila som, že ho vidím naposledy,"lámal sa jej hlas pri prechádzaní halou v Praze-Ruzyni.

V lete sa s otcom stretla počas osláv jeho 80-ky. Nechýbali ani jej sestry či manžel.
V lete sa s otcom stretla počas osláv jeho 80-ky. Nechýbali ani jej sestry či manžel.
Zdroj: instagram

S otcom sa poslednýkrát stretli počas osláv jeho 80-ky. Dominika bola vtedy šťastná, že mu môže zablahoželať a prisľúbila mu, že nastúpi na liečenie. „Bolo to krásné popoludnie. Tatinko bol veselý a ja som netušila, že sa s nami lúči. Až teraz mi veľa vecí dochádza. Dala som tatinkovi sľub, že prestanem piť a brať lieky. To plním. Úplne som zo svojho života odstránila prášky a akýkoľvek alkohol. Už zasa v noci môžem normálne spať a našla som si prácu. To je tiež dôvod, prečo sa tu zdržím len krátko,"dodala a potom si už padla do náručia s matkou.

FOTO z letiska a z hotela nájdete tu >>

Na archívnej fotke Dominika s mamou Antóniou Zacpalovou a otcom Karlom Gottom.
Na archívnej fotke Dominika s mamou Antóniou Zacpalovou a otcom Karlom Gottom.
Zdroj: Archív D.G.

Dominika však nemala dosť peňazí na to, aby si kúpila letenku do Prahy. Tá stojí cca 175 eur. „To sa jednoducho stane, riešim to a verím, že počas víkendu sa podarí dať financie dohromady a letenku zoženiem,“ povedala pred pár dňami českému Blesku umelcova najstaršia dcéra, ktorej Gott v posledných rokoch veľmi výrazne finančne pomáhal, pretože pre psychické problémy a závislosti od alkoholu a liekov nepracovala. Ako sa neskôr ukázalo, na rozlúčku a pohreb napokon prišla, keďže jej Ivana mala zabezpečiť letenky. Otázne však je, ako to všetko zvládne.

 

 

Bolestivý rozhovor s Dominikou po smrti otca nájdete tu >>

Dominike a jej manželovi, fínskemu muzikantovi Timovi Tolkkimu (53), Gott v poslednom roku veľmi výrazne finančne pomáhal. „Mali sme vo Fínsku niekoľko mesiacov obrovskú krízu, veľké finančné a existenčné problémy. A on nás v tom nenechal. Peniaze, ktoré nám poslal, nám doslova zachránili život a my sme sa mohli znovu postaviť na nohy,“prezradila ešte v lete Slavíkova najstaršia dcéra Dominika.

Mohlo by vás zaujímať: