Natáčanie seriálu o Márii Terézii spôsobil pred dvomi rokmi v decembri 2017 u divákov hotový ošiaľ. Prvú sériu uzatvárala jej korunovácia za uhorskú kráľovnú a druhá séria sa začína niekoľko mesiacov po korunovácii. A už čoskoro sa môžu fanúšikovia tešiť na uvedenie seriálu na obrazovky.

Tvorcovia totiž vo veľkom točia ďalšie dve časti. Niektoré scény sa len nedávno točili v brnianskom Mahenovom divadle. A bolo to práve v tom čase, keď Slovensko a Česko bičovali extrémne horúčavy nad 37 stupňov. Herci si tak poriadne vytrpeli. Všetci museli byť niekoľko dní po sebe hodiny oblečení v ťažkých historických kostýmoch s parochňami a keďže sa točilo v historickej budove, na klímu mohli zabudnúť.

Miniséria Mária Terézia bude mať pokračovanie.
Miniséria Mária Terézia bude mať pokračovanie.
Zdroj: RTVS, Lubor Pidaný

„Veľmi ťažko to znášam, hlavne v tých historických kostýmoch je to naozaj výzva. Ale zasa sú krásne, tak čo by sme pre tu krásu neurobili,“povedala nám Táňa Pauhofová, ktorá hrá grófku Fritzovú. A podobne bol na tom aj herec Peter Kočiš. „S počasím a teplom je to veľmi náročné a takýto teplých dní máme za sebou naozaj viac. Je to náročné, ale musíme sa to naučiť zvládnuť a veľmi dobre je o nás postarané. Byť v kostýme a parochni pri 30 - 40 stupňoch nie je úplne jednoduché,“reagoval Kočiš, ktorý bude hrať novú postavu grófa Tarouca. Mauréry priznala, že vydýchaný vzduch im natáčanie neuľahčoval.„Je teplo, ale keďže máme také krásne kostýmy, som ochotná to vydržať,“skonštatovala. To, že v divadle bolo nesmierne teplo, potvrdzovali aj ostatní herci, ktorí sa neustále ovievali, vejármi či papiermi. Napriek všetkému herci predviedli, že sú to profesionáli a natáčanie zvládli na jednotku.

FOTKY HERCOV Z NATÁČANIA NÁJDETE V GALÉRII: