Gyongyi (22): Detstvo bez domova

Gyongyi (22): Detstvo bez domova
Zdroj: TV JOJ

Speváčka Gyongyi na kastingu predviedla pieseň od Mariky Gombitovej, ktorú nezvládne každý. Porotu aj divákov dojala nielen svojím excelentným výkonom, ale aj dojímavým príbehom. Gyongyi je totiž od svojich troch rokov v detskom domove, kde ju k hudbe viedol jej vychovávateľ.

Po odchode z detského domova sa dokonca na 5 mesiacov ocitla na ulici. „Bolo to ťažké, ale nejako som to zvládla. Vždy som mala kamarátov, ktorí mi aspoň trošku pomohli.“

Benny (28): Ťažká nehoda

Benny (28): Ťažká nehoda
Zdroj: TV JOJ

Nádejný raper bol tiež jedným z tých, ktorí zaujali svojím životným príbehom. Okrem toho, že Benny nepozná svojho otca a vyrastal v detskom domove, trpí najmä tým, že o neho nemá záujem ani vlastná matka.

Oveľa horšia rana ho však zasiahla pri nehode, ktorá ho skoro stála život. Ako murár spadol zo 17-metrovej výšky na betón. Bol tri mesiace v kóme a museli mu vyoperovať niekoľko orgánov. Vďaka nepriaznivému osudu sú jeho texty veľmi silné

Lívia (28): Zomrela jej životná láska

Lívia (28): Zomrela jej životná láska
Zdroj: TV JOJ

Blondínka sa pred porotu postavila s piesňou Hallelujah, ku ktorej má veľmi silné puto. Pred dvomi rokmi jej totiž v priebehu jedného mesiaca odišiel muž, s ktorým bola sedem rokov. Bola to jej prvá veľká láska a mali spolu štvorročnú dcérku.

Dilema v Česko Slovensko má talent: Je Alice muž alebo žena?

„Obdivujem vás a držím vám palce. Ďakujem, že ste prišli, máte veľkú silu,“ reagovala porotkyňa Lucie Bílá. „Je to pekné, že ste prišli to vykričať tak krásne, možno aj jemu,“ prihovárala sa Lívii Diana Mórová.

Vojtech (39): Choré dieťa

Vojtech (39): Choré dieťa
Zdroj: TV JOJ

Murár z Banskej Bystrice sa v talentovej súťaži ocitol náhodou po tom, ako skúsil talentomat v nákupnom centre. Vôbec nie je spevák a tvrdí, že peniaze nepotrebuje, pretože má zdravé ruky a práce sa nebojí.

No chcel by pomôcť svojmu synovi, ktorý má ochorenie krvi a čaká na transplantáciu pečene. „Celý život sa človek ženie za peniazmi a zabúda, že zdravie je najdôležitejšie,“ povedal Vojtech, ktorý by celú výhru venoval na detské oddelenie v nemocnici. 

Sabina (19): Otec vo väzení

Sabina (19): Otec vo väzení
Zdroj: TV JOJ

Krehká brunetka vyzerala bezstarostne, no realita bola iná. „Môj otec bol podnikateľ a niektorí ľudia ho potrebovali zlikvidovať, a tak na neho našili niečo nelegálne a teraz sedí. Exekútori nám všetko zobrali. Pred dvomi rokmi sme sa museli týždeň pred Vianocami odsťahovať z nášho domu,“ hovorí Sabina.

„Pritom otec by vo väzení ani nemal byť, lebo má sklerózu multiplex,“ smutne dodala zronená Sabina, ktorá pred porotou predviedla operný spev.