Prešlo len dvanásť dní, čo naposledy vydýchol skvelý herec a pesničkár Marián Geišberg. Boj so zákernou rakovinou pľúc prehral po krátkom čase. Hoci bola a stále je táto informácia veľmi boľavou realitou, rodina a najbližší priatelia sa s ňou museli vyrovnať. S pomocou vedenia Slovenského národného divadla usporiadali minulú nedeľu poslednú rozlúčku, na ktorej sa zúčastnilo veľa priateľov a kolegov Mariána Geišberga.

Detaily o pohrebe pozná len hercova najbližšia rodina, najmä synovia Marek a Martin.
Zdroj: archív

Tí počas pietnej spomienky rozprávali a spomínali na spoločné chvíle so skvelým hercom, ktorý bude všetkým tak veľmi chýbať. Mnohí z nich sa zaiste chceli aj pokloniť pred rakvou, to im však umožnené nebolo. Na javisku v národnom divadle totiž vystavená nebola, čo bolo želanie rodiny.  „Poslednú rozlúčku sme zorganizovali po dohode s rodinou,“ potvrdila týždenníku Šarm Izabela Pažítková, hovorkyňa SND.

Ako sa ďalej dozvedeli, rodina sa rozhodla pre zásadné rozhodnutie – teda pohreb svojho milovaného manžela, otca a dedka mať v absolútnom súkromí. Aj preto bola pietna spomienka v divadle verejná. Samotný pohreb však mal byť iba v kruhu najbližších, jeho miesto a čas preto nie sú známe.

Posledná rozlúčka v divadle sa konala bez vystavenej rakvy.
Zdroj: Emil Vaško

To prekvapilo najmä blízkych priateľov obľúbeného Mariána Geišberga, ktorí by sa na pohrebe chceli zúčastniť, prípadne sa prísť pokloniť jeho pamiatke. Problém však je, že nevedia, kam. Nikto dokonca ani len netuší, či už samotný pohreb prebehol, alebo nie. 

 „Netuším, vôbec netuším. Ja som bola len na poslednej rozlúčke v divadle a ponáhľala som sa domov. Takže neviem. Ani kondolovať rodine som nebola. Budú to vedieť skôr jeho synovia. Viem, že ani Ferko Kovár nemá žiadne informácie,“ dozvedeli sme sa napríklad od Mariánovej bývalej kolegyne z televíznej relácie Sedem Oľgy Feldekovej.  Navyše, podľa našich informácií, o pohrebe netušia ani ľudia v obci Vlčkovce, kde herec so svojou rodinou žil. Nikto dokonca ani nevie, či miesto jeho posledného odpočinku je, alebo bude v ich obci.

DOJÍMAVÉ FOTKY Z ROZLÚČKY NÁJDETE V GALÉRII:

Prečítajte si tiež: