Jedným z najväčších lákadiel Plesu v opere je už tradične úvodný ceremoniál, na ktorom aj tento rok pracujú desiatky umelcov. Tohtorčoný bude o to výnimočnejší, že sa zaobíde bez zvuku hudobných nástrojov. Hostia však nebudú ukrátení o hudobný zážitok, ktorý zabezpečia prvky stepu, body drummingu či beatboxu.

O výbornú atmosféru sa postará miláčik českého publika, spevák Ondrěj B. Gregor, ktorého si možno pamätáte ako porotcu česko-slovenského X-Factoru. „V Česku sa hovorí, že sa na plese musí predovšetkým plesať. Preto by som repertoárom chcel hostí plesu pobaviť svojimi, ale aj prevzatými piesňami v trochu inom šate. Pokiaľ sa nám podarí našim vystúpením nejakej dáme na tanečnom parkete zlomiť podpätok, či jednému z pánov rozviazať kravatu, úlohu splníme," prezradil Ondrěj. Okrem neho sa mikrofónu chopí aj ďalšia známa spevácka hviezda od našich západných susedov, nemenej známa Marta Jandová.

Na Plese v opere vystúpi tento rok aj Ondřej B. Gregor.
Na Plese v opere vystúpi tento rok aj Ondřej B. Gregor.
Zdroj: Emil Vasko

Na svoje si prídu aj milovníci dnes už kultovej kapely Vidiek. Skupinu za mikrofónom už tradične sprevádza Janko Kuric, ktorý však tento rok po svojom boku bude mať dvojicu krásnych speváčok. „Pre hostí sme si pripravili okrem najväčších hitov aj spoločné skladby s mladými dámami Katarínou Knechtovou a Emmou Drobnou. Z čoho je samozrejme úplne jasné, že sa na ples veľmi tešíme, pretože takéto osvieženie je pre nás naozaj nevšedné,“ povedal frontman kapely, ktorého obzvlášť teší charitatívny zámer podujatia. „Dobročinný rozmer Plesu v opere vnímame veľmi pozitívne. Sme presvedčení, že priama finančná pomoc určite pomôže, ak je zaručené, že bude použitá zmysluplne na podporu inkluzívneho vzdelávania,"dodal.

Zábavu na tanečnom parkete určite rozprúdi aj revival kapely The Backwards s Queenmaniou či skupina Funkiez, ktorí sa predstavia spolu so zahraničnými hosťami Ola Egbowonom a Big Johnom.„Som veľkým fanúšikom Funkiez preto som poctený, že s nimi vystúpim. Charitatívny zámer Plesu v opere vnímam veľmi osobne, keďže 15 rokov vo svojom voľnom čase pomáham v Rakúsku znevýhodňovaným tínedžerom. Z prvej ruky tak viem ako veľmi môžu vyzbierané peniaze deťom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami pomôcť. Je pre mňa obrovskou poctou byť súčasťou Plesu v opere,“vysvetlil Big John.

SEXI ZÁBER EMMY DROBNEJ V PLAVKÁCH NÁJDETE V GALÉRII >>

Prečítajte si tiež: