Slávnostný galavečer Krištáľového krídla sa konal v bratislavskej novej budove SND, v sále opery a baletu. Ceny sa prvýkrát odovzdávali až v jedenástich kategóriách a zároveň pribudla aj nová kategória pre mladšiu generáciu.

Ako prvý si cenu už minulý týždeň za sedemnásť rokov spolupráce s Krištáľovým krídlom prevzal spisovateľ Ľubomír Feldek. Organizátori prestížnych cien vstúpili do nového ročníka aj s novým sloganom: Krištáľové krídlo, premeňme sny na hodnoty.

„SPOLOČNOSŤ 7 PLUS pravidelne pomáha pri charitatívnych aktivitách, či už sú to napríklad detské domovy, alebo povodne. Spolu s Krištáľovým krídlom sme urobili zbierku pre Detskú fakultnú nemocnicu v Bratislave, kde sme zabezpečili rekonštrukciu časti oddelenia pre detičky, prispeli sme na technické vybavenie a zabezpečenie,“ povedala generálna riaditeľka SPOLOČNOSTI 7 PLUS Mirjana Hron Sikimič, ktorá odovzdala cenu v kategórii filantropia.

Každý si to zaslúži

„Teším sa z každého víťaza, lebo každý si to zaslúži,“ vyjadrila sa autorka projektu Krištáľové krídlo Mária Vaškovičová, ktorá bola veľmi spokojná aj s programom. Veľká porota Krištáľového krídla zasadla už v decembri minulého roka, aby odsúhlasila finálové odborné nominácie.

Hlasovanie bolo tajné, výsledky boli zapečatené a uložené v trezore a obálky sa otvárali krátko pred galavečerom, ktorý v priamom prenose odvysielala RTVS. V rámci programu vystúpil spolu s ďalšími umelcami aj laureát ceny za celoživotné dielo Miroslav Žbirka, ktorý zaspieval jeden zo svojich najväčších hitov - Atlantídu, za čo zožal obrovský potlesk zúčastneného obecenstva.

Speváka včera na podujatí sprevádzala jeho manželka Katka. V rovnakej kategórii sa stal laureátom aj Doc. Ing. Peter Mihók, CSc. Krištáľové krídlo si prevzali aj ďalšie významné osobnosti spoločenského života