Hoci Nikodým už o 2 roky oslávi okrúhlu 50-ku, jeho kondičku a vyšportovanú postavu by mu mohli závidieť aj oveľa mladší muži. Martin dôkladne dbá o svoje telo, aktívne sa venuje pohybu a navonok pôsobí, že čo sa týka zovňajška, je so sebou maximálne spokojný. Opak je však pravdou. Ako sme sa dozvedeli, len nedávno vyhľadal pomoc odborníkov vo výživovej poradni. Tam prišiel s tým, že „má na bruchu veľa tuku“. Vyšetrenie jeho podozrenie potvrdilo. Mal hlavne veľa viscerálneho tuku, čo môže spôsobiť aj mnoho vážnych zdravotných problémov.

Moderátor Martin Nikodým je veľký športovec a zbožňuje turistiku.
Zdroj: Instagram M. N.


To však ani zďaleka nie je jeho jediný problém. To, s čím Nikodým celý život bojuje, vás poriadne šokuje. „Martin si priveľmi strážil svoju stravu, každú kalóriu, len aby nepribral. On si tento príklad zobral z detstva, keď jeho maminka, aby si udržala štíhlu líniu, nikdy s nimi nejedla pri jednom stole, stále sa v jedení obmedzovala. Pre Martina to znamenalo jedno: Byť štíhly znamená takmer nejesť,“ dozvedeli sme sa od jeho výživovej poradkyne Veroniky Hanákovej.
,,V poradniach máme množstvo klientov, ktorí prevažnú časť života hladujú a nechudnú, naopak, mnohí priberajú. A u Martina sa nesprávny štýl stravovania odrazil práve na vnútrobrušnom tuku. Keď sme spolu nastavili nejaký režim, Martin sa veľmi bál, že pri tom kalorickom množstve priberie. My sme museli pri ňom odbúrať, a stále ešte odbúravame, strach z jedla,“ pokračovala.

Martin Nikodým vyhľadáva aj adrenalín.
Zdroj: Archív


,,Po 3 mesiacoch má pri zachovaní rovnakej hmotnosti cca o 5 kg tuku na tele menej a pribudlo mu približne 5 kg svalov. Na prvý pohľad pribral 0,6 kg. Keď prišiel, jeho beztuková (svaly, kosti) hmota vážila 75,9 kg, dnes má 79,7 kg. Toto je sen mnohých mužov,“ dodala. ,,Oni sa čudovali, čo tam hľadám, prišiel som za nimi s tým, že, ako je to možné, že človek, ktorý skialpuje, windsurfuje, stále chodí po horách a má vkuse pohyb, ako môže mať šunku na bruchu. Zistili, že sa permanentne podvýživujem. Tým, že som jedol málo, moje telo žilo v strese, že nedostane najesť, tak okamžite sa mi vždy jedlo ukladalo. Strach z jedla mám z rodinného prostredia. Videl som to u mamy, vždy si strašne strážila každé sústo, ktoré zjedla. Pochytil som to od nej, bál som sa jedla. Strach sa mi podarilo odbúrať, jem s oveľa väčšou chuťou a jem s tým, že jedlo mi urobí dobre,“ povedal nám Nikodým.

Čo je viscelárny tuk: „Je to vnútrobrušný tuk, ktorý sa nachádza v oblasti dutiny brušnej a obklopuje vnútorné orgány. V určitom množstve je žiaduci, pretože orgány chráni. Ak je ho však viac, ako v Martinovom prípade, tak už tie orgány utláča a zhoršuje ich fungovanie. Navyše vnútrobrušný tuk môže zohrať svoju úlohu pri rozvoji aterosklerózy, cukrovky 2. typu či rôznych iných civilizačných chorôb a ochorení,“ povedali nám vo Svete zdravia, kde Nikodým zašiel.

 

ZÁBERY LUXUSNÉHO BÝVANIA NIKODÝMA NÁJDETE V GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať: