Zrejme by nežila inak, ani keby sa neobjavila v šou Farmár hľadá ženu. Martina Chovancová sa životným štýlom, v ktorom hlavnú úlohu zohrával alkohol, rada popýšila. Jej holdovanie alkoholu sa stupňovalo aj napriek tomu, že prišla o strechu nad hlavou, sociálka jej zobrala všetky tri deti, Barborku (16), Vladka (13) a Kamilka (8), a nakoniec ju pripravil aj o zdravie.

Po rokoch sme sa skontaktovali s Mariánkom z Farmár hľadá ženu: Kto mu zruinoval život?

Jej mama Anna tvrdí, že na dno pohárika sa pozerala čoraz častejšie, odkedy sa zoznámila so svojím mužom Martinom. Kleopatra z Turca zomrela minulý týždeň, údajne na cirhózu pečene. Zachrániť ju mohla iba transplantácia, ktorej sa však už nedožila. Okrem alkoholu sa pod jej zdravotný stav podpísali aj katastrofálne podmienky, v ktorých žila – v maringotke bez vody, elektriny a toalety. Lenže Martina si svoj život užívala, ako vedela.

Atrakcia pre športovcov

V jednom zo svojich nedávnych a zrejme aj posledných rozhovorov koncom júna Martina so smiechom vysvetľovala, ako bola nedávno žúrovať s hokejistami na chate. Nebola s nimi vraj prvýkrát, takže sa už poznali, no kde presne bola, to vôbec netušila. Takéto detaily ju nezaujímali, na prvom mieste bola predsa zábava. Keď si mohla zadarmo vypiť, za starých dobrých čias jej za to dokonca aj platili. V tomto prípade si pamätala iba to, že športovci do nej liali drahé pálenky a opila sa až tak, že domov sa vrátila bez topánok.

V roku 2013 Martine zobrala sociálka deti Barborku (16), Vladka (13) a Kamilka (8).
V roku 2013 Martine zobrala sociálka deti Barborku (16), Vladka (13) a Kamilka (8).
Zdroj: Michal Šebeňa

V roku 2013 Martine zobrala sociálka deti Barborku (16), Vladka (13) a Kamilka (8).

Foto: Michal Šebeňa

Hádkam pre pohreb je koniec: Vieme, kde bude rozlúčka s Martinkou (†34) z Turca

Aj chlapci s ňou vraj držali krok a triezvi neboli. Kleopatra z Turca zrejme bola slabosťou hokejistov. S mamou a kamarátkou Dankou, ktorú si mnohí takisto dobre pamätajú, bola pred štyrmi rokmi gratulovať k tridsiatym narodeninám aj takým hviezdam ako Marián Gáborík, Tomáš Kopecký a Marcel Hossa. Aj keď vtedy netušili, o koho ide, vraj s ňou bola skvelá zábava.

„Všetkým trom nám zaviazali oči a potom sme zbadali tieto tri ženské. Vôbec som nevedel, o koho ide, v duchu si vravím, čo to je a čo robia na našej párty? Až potom mi chalani vysvetlili, že ide o nejaké celebrity z reality šou. Bola to však parádna zábava,“ povedal vtedy pre Plus JEDEN DEŇ Marián Gáborík.

Kde sa vzala?

Máloktorý účastník reality šou rezonoval u Slovákov tak ako Martinka z Turca. V roku 2010 sa uchádzala o srdce farmára Mariána prostredníctvom televíznych kamier. Okamžite zaujala svojimi outfitmi, prejavom, prostorekosťou… Na farmu vtedy zobrala aj dcéru Barborku a jej nie najmilší materinský prejav už vtedy mnohých dvíhal zo stoličky. V každom prípade, tu sa začala písať jej mediálna sláva. Výrazné divácke ohlasy spôsobili, že Martinka sa objavovala v televízii čoraz častejšie a o jej súkromí vedeli všetci a všetko.

Martina mala svadbu, po akej túži asi každá nevesta. Pod Bojnickým zámkom v bielom stane, škoda len, že jej vyvolený ledva stál na nohách už počas svadobného obradu.
Martina mala svadbu, po akej túži asi každá nevesta. Pod Bojnickým zámkom v bielom stane, škoda len, že jej vyvolený ledva stál na nohách už počas svadobného obradu.
Zdroj: Michal Smrčok

Martina mala svadbu, po akej túži asi každá nevesta. Pod Bojnickým zámkom v bielom stane, škoda len, že jej vyvolený ledva stál na nohách už počas svadobného obradu.
Foto: Michal Smrčok

Nemala problém ukázať svoj šatník, skromné podmienky, v ktorých býva a vychováva deti, predstaviť celú rodinu... Dokonca si raz vymyslela, že je štvrtýkrát tehotná. Za krátky čas a veľmi rýchlo sa naučila, ako pritiahnuť pozornosť. Jej partner Martin pred kamerou všetkým vysvetlil, ako to vyzerá u nich v posteli. Poučil divákov, že najlepšie je to z každej strany, samozrejme, záleží na nálade. Jediný, kto z jej okolia videl, že mladá žena sa rúti do záhuby, bola mama Anna. Hoci sama ju na mnohých akciách sprevádzala, prvá pochopila, že Martina uchopila popularitu z nesprávnej strany.

Mala kde bývať

Anna Zuzaniaková (55) videla začiatok konca svojej dcéry práve v jej vzťahu s Martinom. „Ona nešla dobrou cestou,“ tvrdí a je presvedčená, že s tým, ako Martinka dopadla, nemá sláva nič spoločné. Anna dokonca vyslovila podozrenie, že manžel ju občas počastoval bitkou. „Je alkoholik a psychopat, veď sa aj na psychiatrii liečil,“ priznala smutná mama. Ešte pred troma mesiacmi, keď dcéru videla, bola vraj úplne v poriadku. Je pre ňu teda záhada, že sa jej zdravotný stav tak náhle zhoršil.

Keď jej exekútor vzal strechu nad hlavou, najskôr našla dočasné útočisko pod stanom, neskôr v maringotke bez elektriny, vody a toalety.
Keď jej exekútor vzal strechu nad hlavou, najskôr našla dočasné útočisko pod stanom, neskôr v maringotke bez elektriny, vody a toalety.
Zdroj: Martin Domok

Keď jej exekútor vzal strechu nad hlavou, najskôr našla dočasné útočisko pod stanom, neskôr v maringotke bez elektriny, vody a toalety.
Foto: Martin Domok

Podobným smerom uvažuje aj jej dcéra Barborka, ktorá však nemá na mamu najlepšie spomienky. Častejšie než materinského pohladenia sa jej od nej dostávalo nadávok, ktorými by vlastné dieťa nepočastovali ani štamgasti v krčme. Martinina mama tvrdí, že dcéra mohla bývať u nej a o deti sa riadne starať. Lenže láska k nepravému mužovi ju doviedla až na samé dno, z ktorého sa nedokázala odraziť. Radšej si vybrala život v katastrofálnych podmienkach, bez detí, ale s manželom a alkoholom.