Môžete nám povedať, čo sa v ten štvrtok v spomínanej drogérii odohralo?
– Spolupracujem na študentskom filme o krádežiach. Tak som išla do drogérie robiť prieskum do tohto filmu. A môžem povedať, že v drogérii na Račianskej ulici sa zachovali úplne perfektne. Keby ma ten pán nezastavil, tak by som sa vrátila, dala by som to späť a spýtala by som sa, prečo ma nechali odísť. Ale ten pán ma chytil a oni sa zachovali presne tak, ako sa mali.

Nikto si však nevšimol žiadne nahrávacie zariadenie ani žiadnu špeciálnu techniku...
– Čo si myslíte, že ja som mala primontovanú kameru na hlave? Ja som nemala nič.

Ako ste chceli tento film vyrábať?
– To nie je film, to je prieskum.

Polícia však túto vec eviduje ako krádež.
– Ale veď o to išlo. Myslíte, že to nechajú len tak? Práve o tom to bolo, že to všetko funguje. Myslíte, že ja pri mojich honorároch potrebujem tester na mejkap?

Otvorená spoveď Eleny Podzámskej o krádeži: Bola to super skúsenosť

Elena Podzámska bola prichytená v tejto drogérii.
Foto: Ivan Mego

Viete, že táto vaša krádež je na polícii oficiálne zaevidovaná?
– Tak je tam zaevidovaná a čo? Ľudia kradnú milióny a všetko. Tak som sa dala na takúto vec nahovoriť. Tak prečo to nevyskúšať, veď život je len jeden a poviem vám, že to bola super skúsenosť. A musím vám povedať, že policajti boli veľmi príjemní a nemôžem povedať krivé slovo na nich.

Zaplatili ste už pokutu za krádež?
– No jasné, 20 eur a dostala som ešte taký papier, aby sa to mohlo dať preplatiť.

Neprezradíte nám mená ľudí, s ktorými na tomto prieskume spolupracujete, aby nám mohli potvrdiť, že sa takýto prieskum robí?
– Nebudem hovoriť mená, kto na tom robí, to nie je v mojej kompetencii. Ja som vám to vysvetlila, ako to je a jednoducho je to tak. Čo si myslíte, že ja som váš informátor a budem roznášať tých ľudí? Keď to bude urobené, tak uvidíte.

Kde si ten projekt o krádežiach môžeme pozrieť?
– Ak to celé vôbec takto pôjde, lebo to sa robí po celom Slovensku, lebo to je študentský film, tak neviem, kde to oni dajú. To nie je Markíza ani JOJ-ka, to sú študenti.

Vy tam budete vystupovať s tým, ako ste kradli a ako sa k vám správali?
– Samozrejme, ukážem všetko, ten papierik z polície aj pokutu.

Bola toto vaša prvá krádež?
– No jasné! Poviem vám, že mala som srdce v gatiach, ako sa povie, ale vedela som, že to chcem určite urobiť a poviem vám, že to bolo čudné.

Čítajte viac: Prečo Elena Podzámska kradla v drogérii?

Richard Stanke (45)

– Určite by som to nesúdil, keďže nepoznám nejaké súvislosti. Elenu poznám dlhé roky a mám s ňou len veľmi dobré skúsenosti, takže sa mi nechce veriť, že by to bola pravda. Ja neviem, čo momentálne robí, či niečo natáča, či chcela zisťovať pocity pri krádeži. Ja ju poznám naozaj dlhé roky a nikdy som s ňou takéto skúse nosti nemal, len samé dobré. Nechce sa mi veriť, že by to bola pravda alebo že by to urobila úmyselne.

Roman Pomajbo (42)

– Doba je ťažká! Ale neverím! V Eninom prípade ide určite o nejaký test, omyl alebo nepozornosť...

Peter Modrovský (28)

– Som z toho trošku v šoku, lebo som ešte ani nevidel noviny a ani neviem, o čo presne ide, ale verím tomu, že sa mohla stať nejaká náhoda, lebo človek veľakrát, to som zažil aj ja, že som mal prehodené tričko. Skrátka, človek sa zabudne a vyjde si takto von medzi ľudí. Podľa mňa Elena nepatrí medzi ľudí, čo by potrebovali kradnúť. Neviem, možno je to len kampaň na niečo. Človek nikdy nevie.

Judita Hansman (45)

– Trošku ste ma šokovali. Musím chvíľu dýchať... Poznám Elenu z pracovného hľadiska, čiže som schopná hodnotiť jej herecké schopnosti, ale nie som schopná hodnotiť ju súkromne. Netuším, v akom stave je duševne. Podľa článkov, lebo sa s ňou v súkromí nestýkam, vyzerá byť vo svojom vzťahu šťastná, čiže asi by malo byť všetko v poriadku, ale je to v podstate cudzí človek, ktorého bližšie nepoznám. Keď sa však pozriete do histórie a na kadejaké Winony Ryderové, dokonca na Hanku Viličkovú, mali kleptomanské sklony bez toho, aby o tom niekto vedel. Dostali ani nie že chuť, bola to pre ne nutnosť, siahnuť po niečom. Neviem, možno si to Elena ani neuvedomila a dala to podvedome do kabelky. Je možné, že sa zamyslela a miesto do košíka to šupla do tašky.

Môže ísť o kleptomániu?

„Kleptománia je duševná porucha, ktorá sa prejavuje impulzívnym kradnutím. Normálny zlodej kradne pre zisk. To je jeho motív. Kleptoman kradne v dôsledku nutkavých myšlienok, má chorobné pohnútky,“ hovorí Denisa Mészárosová, psychologička z Bratislavy. Kleptoman kradne „nezmyselné“ predmety, ktoré nepoužije na vlastnú spotrebu, dokonca si ich môže dovoliť kúpiť. Bezmyšlienkovite ich odkladá, kým mu nezačnú zavadzať, potom ich často vyhadzuje alebo ničí.

Čo si myslíte o krádeži Eleny Podzámskej?

Formulár otázok a odpovedí

14.08.2013 09:53 addi:
nechte jí na pokoji

02.03.2013 08:01 Marta:
Prepačte, ale už to s touto pani preháňate. tester je tester a slúži na to, aby si zákaznik mohol overiť či farba bude zodpovedať jej pleti. Je to dá sa povedať úplne malicherná vec . Nechcem ju týmto ospravedlňovať, ale možno ju omylom hodila do tašky, lebo takýchto vecičiek majú strašne veľa v obchodoch a pracujú s nimi aj predavačky. V zahraničí by sa nad týmto obchodníci vôbec tak nerozčulovali, a volali políciu. Dá sa to vyriešiť aj diskretnejšie. To, že už hovorila o nejakej štúdii to neviem, ale bola možno už tak zmätená, že jej prišlo možno na um takéto klamstvo, alebo to bola pravda. Prosím Vás nekrmte nás takýmito vecami, pretože tak ako kradnú naši profesionáli, hore na miestach, ktoré si vyšliapali svojou drzosťou a slovensko priniesli pomaly do krachu nad tým sa zamýšlajte a stým niečo robte. A ešte čo nás všetko čaká. Toho sa ja bojím ,nie p. Podzámskej. Nerada by som už čítala o nej články , dajte jej pokoj. Riešte ako som už spomínala dôležitejšie veci pre celý slovenský národ.
26.06.2012 08:37 Peter:
No vsak len dalsia hnusna nechutna vychodnarka co prisla do Bratislavy kradnut. Nic ine by som od nej ani necakal.
28.05.2012 16:12 jana:
nielen že je škaredá jako noc ale ešte zlodejka. hnus - si hanbou sloveniek. chrenko kde máš v r..i oči takú škriatu si zobrať.
28.05.2012 16:12 jana:
nielen že je škaredá jako noc ale ešte zlodejka. hnus - si hanbou sloveniek. chrenko kde máš v r..i oči takú škriatu si zobrať.
28.05.2012 16:14 jozef:
je to nechutna stara maska
21.05.2012 21:05 KATKA:
CHREN! KDE MÁŠ OČI? TÁTO TI ROBÍ NEGATÍVNU REKLAMU. VOBEC JE TRAPNA.NECH IDE NA PINELKU.TO NIE JE HANBA.
14.05.2012 21:19 eva:
nevie ako má na seba upútať pozornosť???
13.05.2012 14:53 anna:
myslím, že trapná výhovorka
11.05.2012 16:17 doktor:
asi to bude nejaká diagnóza
11.05.2012 16:17 Fero:
Verím jej,
09.05.2012 13:41 dôchodkyňa:
Chudera, asi má málo peňazí. Stojí jej to za takú hanbu?
09.05.2012 03:18 Johana:
Myslím si, že kradla a nerobila prieskum na nejaký študetsky film. A ona si hovorí, že je celebrita veď ako pochodila v Amerike odišla z veľkým nosom.Môže byť rada,že tu dostala nejaku ulohu. Chren môželutovať .Takú krásnu kočku mal a hlavne mladú.Táto cicavka je cicavka a zlodejka.Mali by sme si overiť ako kradla v Amerike.
06.05.2012 15:15 Zora:
Preslavi sa jedinou a veľkou úlohou v herectve. zlodejka v strednom veku.
06.05.2012 13:18 gabor:
Ta ženská ma hrošiu kožu,mala by sa zahrabať pod Maťka Chrena. Fuj hanba !
06.05.2012 13:18 gabor:
Ta ženská ma hrošiu kožu,mala by sa zahrabať pod Maťka Chrena. Fuj hanba !
04.05.2012 09:16 Marek:
Je to strasne, ked niekto taky znamy medzi ludmi spravi nieco take. Ja by som sa strasne hanbil.
02.05.2012 12:58 vveronicka:
cim viacej ma ,tym viacej chce...alebo trpi kleptomaniou...je to cudna baba,neocaruva ma ani ako herecka,ani ako tanecnicka a je skareda...
30.04.2012 14:49 ajja:
tester drzalo vela ludi v rukach, bol urcite obchytkany, preto by jej mal byt nanic
30.04.2012 09:07 ja:
velka hanba nemala by sa ukazovať na obrazovke
23.04.2012 09:07 JJ:
Hamba!
17.04.2012 23:11 mima:
veď jej zivot je samé klamstvo a kto cigáni,ten aj kradne
17.04.2012 08:30 katarína:
veď keby si vypýtala, tak jej zabalia aj 10 testerov, krava jedna
15.04.2012 22:49 Michal:
Nora ty si tu najväčšia chudera, chod Podzamskej vytierat r.t! Možno ti za tvoje falošné podliezanie niečo z toho platu dá! A boha neber do huby!
15.04.2012 20:59 gertruda:
kradne vsetko pouziteee...
15.04.2012 18:24 Janca:
Nora mne je ľúto teba.Stavias sa do úlohy obhajcu, jednej nemoralnej osoby , chamtivej , čo sa nestiti ukradnúť špinavý tester.Si zo všetkých najfalosnejsia.Alebo nemáš aj ty zlodejske prsty? Je mi ťa ľúto .........
15.04.2012 18:24 Zolo:
Samozrejme , že nikto nie je dokonalý. Problém je, že tieto takzvané celebrity sú tak v médiách prezentované.Ako výsledok Podzamskej priestupku je , že sa vytrca opäť v nejakom kozmetickom salone.Odporna grimasa, bez stipky pokory.A ktomu ako bonus nechutne klamstvo.Je mi ľúto jej decka , že má takú vypatlanu matku podvodnicku.
15.04.2012 18:24 emil:
je to rozkoš tito ludia nevedia čo maju robit,ved tisice ludi na slovensku zarobia tolko za mesiac čo ona za jeden den,ty ludia musia niekedy tvrdo pracovat v každom počasi a ona v teplučkom prostredi a to je vysledok ,mne keby to urobili moje deti tak by som sa hambil ist do mesta a jej roičia sa tvaria možno že znovu sa zviditelnila a je popularnejšia
14.04.2012 22:10 saša:
chudera trapna,spatna,make-up jej na ten hnusny pokrceny ksicht nepomoze...je sama falos,uz z oci jej to pozera,fuuuuj,hnus
14.04.2012 22:10 Nora:
Boze ludia, vsetci ste falosni, kazdy jeden z Vas co tu pisete urcite mate za usami nieco s cim sa nechcete pochvalit a otierate si tu usta o osobu, ktoru ani osobne nepoznate. Lebo ste klebetni a cakate len na taketo informacie...je mi Vas luto....
14.04.2012 22:10 Patricia:
Mala som Elenu Podzamsku fakt rada.ale čo sa snou deje to je moc...Hviezda musi kradnuť testeri tak to kde sme nechapem prečo to urobila ked ma peniaze :) to by ma fakt zaujimalo prečo to urobila :D ...JE my na smiech že si toto elena urobila pretože toto by som od teba nečakala...
13.04.2012 18:59 janet:
všetci známi speváci a herci nevedia čo majú už od dobroty robit,,, nech jej naparia poriadnu pokutu a pokota by bola taká naj,,keby to musela v tej predajni odpracovat,,,,,,
12.04.2012 16:54 GIGI:
ZLODEJKA
12.04.2012 13:13 Denisa:
Liftingom sa zlodejstva nezbavis
10.04.2012 21:52 Karola:
Podzamskej urychlene lieky a. Chrenovi okuliareQ
09.04.2012 22:22 Zolo:
Hnus, hnus , špina čo kradne
09.04.2012 13:22 Tutko:
Podzamska sa na fotkach tvari ako h...o na lopate
09.04.2012 12:18 Maria:
Darom sa vytrcas s tým rachatickym prstom si navždy zlodejka!!!!!!!
09.04.2012 10:52 charliefuk:
tiež je človek........
09.04.2012 10:43 Doktor samo:
Podzamska by mala brat urychlene lieky ved aj kleptomania sa da liecit
09.04.2012 10:43 Pepek:
Mmas pravhdu tuli straka je to a este s hrosou kozou mlysli si ze ked sa vylepsi noeco sa zmeni zlodej ostane zlodejom. Na ulici si na nu posvietime
09.04.2012 10:43 Majo:
Facelifting? Na ten znetvoreny , vykriveny ksicht! Vsetko tam ma napisane
08.04.2012 22:07 Tuli:
Preboha dajte uz tej nevydarenej strake pokoj
08.04.2012 08:13 Viera:
Elenka konečne na teba došlo a ukázal sa tvoj charakter v plnej nádhere!
05.04.2012 22:39 jana:
v drogerii robim a potvrdilo sa to,že kradnú takí ľudia, ktorých by ste najmenej podozierali, ešte aj ten cigáň príde a slušne nakúpi. zdravím p. podzámska
05.04.2012 22:38 Linda:
Ked zivot je Len jeden a bola to pre teba super skusenost ako si povedala slahni si heroin A chod konecne do p................i. Nesympaticka špinava zlodejka.
05.04.2012 19:20 rocky:
je to obyčajna sviňa aj z Chrenom
05.04.2012 19:20 Maya:
trápna ! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD nemam ju rada
05.04.2012 19:20 Mimo:
Stratila dôstojnosť
05.04.2012 19:20 Chren:
Dajte už všetci pokoj
Nájdených 454 záznamov, zobrazujem 1 až 50.[<<<]1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8[>>>]