Informáciu ako prvý priniesol denník N, ktorému správu potvrdil člen skupiny Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Lídrovi kapely Petrovi Ďuďovi Dudákovi diagnostikovali rakovinu pankreasu v roku 2018. Ďuďo sa napriek hroznej diagnóze z verejného života nestiahol a naďalej sa venoval tomu, čo mal najradšej. „V lete som absolvoval operáciu a následnú rekonvalescenciu. Teraz podstupujem liečbu onkologického ochorenia a postupne sa dostávam do formy,“povedal krátko po tom, čo sa verejnosť na konci roka 2018 dozvedela, že obľúbený Ďuďo bojuje s rakovinou.

Dudáka dokonca istý čas na koncertoch musel zaskakovať kamarát Peter Šarkan Novák. „Kapele na koncertoch na poste speváka pomáha Peter Novák alias Šarkan. Dôvodom je onkologická liečba speváka a zakladateľa skupiny Petra „Ďuďa“ Dudáka,“priznala pred časom týždenníku PLUS 7 DNÍ PR manažérka skupiny Nora Krchňáková. Spevákovi sa však postupne vrátili i sily, keď sa vrátil do práce a začal znova koncertovať. Koncom januára si celá kapela Hexu pokope užila galavečer Krištáľové krídlo. Na Ďuďovi bolo vtedy ešte vidieť veľkú spokojnosť a odhodlanie ďalej bojovať. Na pódiu sa potom ukázal ešte niekoľkokrát. Keď sa však objavil v spoločnosti, na spevákovi bolo vidieť, že zákerná choroba z neho vysala takmer všetky sily. Posledné mesiace sa na seba už takmer ani nepodobal. Všetci však verili v zázrak a v to, že Ďuďo rakovinu nakoniec porazí. Žiaľ, svoj boj so zákernou chorobou prehral. Správu potvrdil člen Hexu a jeho dobrý kamarát Yxo. 

Takto si budeme na Ďuďa navždy pamätať.
Takto si budeme na Ďuďa navždy pamätať.
Zdroj: Jozef Koháry

Peter Ďuďo Dudák bol dlhé roky ženatý, no po 24 rokoch mu manželstvo krachlo. Ako priznal, rozviedli sa po vzájomnej dohode a s exmanželkou vychádzali dobre. No viac to komentovať nechcel. V roku 2015 sa však po jeho boku začala objavovať nová priateľka Mirka, ktorá bola jeho oporou do posledných chvíľ. S partnerkou dokonca ešte v apríli tohto roka vyrazili do spoločnosti. Bok po boku sa objavili na módnej šou pri nábreží Dunaja. A hoci sa snažil usmievať, musel vedieť, že je to, žiaľ, veľmi vážne. Do poslednej chvíle však nestrácal nádej.

POSLEDNÉ ZÁBERY ĎUĎA V GALÉRII

Ako informuje portál iZdravie.sk: Odborníci hovoria, že až 95 % ľudí na rakovinu pankreasu zomrie. Je to preto, že podžalúdková žľaza dlho tají, že sa v nej uhniezdila rakovina. Keď ju už lekári nájdu, často býva v pokročilom, takmer neriešiteľnom štádiu. 

Príznaky rakoviny pankreasu čítajte na druhej strane >>