Jiřina Bohdalová

"Na to se nedá veľa povedať. Je to oproti mne relatívne mladá holka a je mi to veľmi ľúto. Človek si hovorí prečo? Snáď to mala ľahké a s osudom. Vždy si v týchto chvíľach hovorím, ako ťažké je to pre tých, čo tu zostanú a som mysľou s jej rodinou," povedala Blesku herečka.

Zdeněk Svěrák

"Vždy sa jej hovorilo Libuška, nikdy Libuše, pretože to bolo tak milé dievča, že sa to jednoducho inak ani nedalo povedať. Libuška bola neskutočne nadaná herečka, môžete na ňu spomínať tak, že vás dojala, alebo že vás rozosmiala, pretože ona dokonale plnila obe tieto úlohy," povedal ČTK jej herecký kolega a scenárista Zdeněk Svěrák. "Asi najradšej ju mám v scéne z Vesničky střediskové, keď počíta žirlivému manželovi, ako dlho vydrží na jedno nadýchnutie pod vodou. Myslím, že nebudem sám, kto na ňu bude spomínať ako na krásnu a veselú ženu," dodal.

Jiří Krampol

,,Som spolužiak manžela Libušky Pepíka Abrháma. Výborný človek a herec. V mladosti sme s Libuškou hrali, potom už menej. Ale vedeli sme o sebe. Mali výborné manželstvo, akoby ani do tejto doby nepatrili, boli z iného sveta. Obaja introverti, skvele si rozumeli. Je mi ich strašne ľúto. Libušky i Pepíka," reagoval.

Honza Musil 

"Zomrela Libuška Šafránková. To je mi tak veľmi ľúto. Odchádza s ňou kus môjho detstva. Nech je Libuškina posledná cesta do nebies pokojná. Zostávate mi v srdci," napísal moderátor.

Vilo Rozboril

,,Tiež máte pocit, že s ňou odchádza aj kus našich Vianoc ? Odpočívaj v pokoji, POPOLUŠKA a SVETLO večné nech Ti svieti… pretože tu na Zemi určite bude…," napísal moderátor. 

Jan Hřebejk

,,Odišla herečka, ktorú mali všetci radi. Zostal jej o mnoho rokov starší, chorý muž. Milovaná dvojica veľkých umelcov bez škandálov. Noblesa, šarm, diskrétnosť. Smútok. Sústrasť ich synovi a vnúčatkám a sestre Mirke," napísal režisér.

Prečítajte si tiež: