Herečka Maja Velšicová, ktorá onedlho oslávi 82. narodeniny, herectvo ešte rozhodne nezavesila na klinec. Na začiatku februára dokonca zvládla premiéru novej kontroverznej hry v kabaretnom klube v Bratislave, ktorý vlastní Lucia Siposová. Blysla sa v predstavení s názvom Tajomstvo, kde nebola núdza o tvrdý sex medzi homosexuálmi, a v predstavení Kanibali, kde nechýbajú scénky, ako Velšicová horlivo obhrýza ľudské kosti a z jej úst dokonca vypadne aj niekoľko vulgarizmov.

Hra mala premiéru len nedávno a energická Velšicová išla na pódiu na 110 percent. Ani náznakom na nej neboli vidieť nejaké zdravotné ťažkosti. O to šokujúcejšia bola správa, že obľúbená Maja skončila v rukách lekárov. „Pani Velšicová dostala infarkt. Leží v nemocnici. Sme z toho všetci v šoku. Je nám to veľmi ľúto. Verím, že sa dá dokopy. Bojíme sa o ňu. Ktovie, či sa vráti na javisko, či jej to lekári dovolia,“ prezradil nám so smútkom v hlase zdroj z jej blízkeho okolia.

Začiatkom februára ešte sršala energiou v kontroverznej hre v kabarete.
Začiatkom februára ešte sršala energiou v kontroverznej hre v kabarete.
Zdroj: Valentína Nídelová

„Ešte vo štvrtok bola úplne v pohode. Bola sa v kabarete pozrieť na generálku novej hry, ktorej premiéra bude teraz v sobotu, a bola úplne o. k. Ako vždy veselá,“ povzdychol si. „Stalo sa jej to doma, sama si zavolala záchranku, chvalabohu, prišli včas,“dodal nakoniec náš zdroj.

Spomínané dve hry sú na programe opäť vo štvrtok 19. apríla, no vypredané predstavenie sa muselo zrušiť! ,,Ďakujem za SMS, povzbudila ma,“ odpísala nám pani Velšicová, keď sme ju kontaktovali. Všetci teraz veria a dúfajú, že herečka sa dá dokopy a naďalej bude okolo seba rozdávať pozitívnu energiu.

Pre herečkin zdravotný stav musia predstavenia náhle rušiť.
Pre herečkin zdravotný stav musia predstavenia náhle rušiť.
Zdroj: Valentína Nídelová

Prečítajte si aj:

Vyjadrite svoj názor v diskusii pod článkom...