Sympatická moderátorka žije momentálne v New Yorku, kam sa na rok presťahovala spoločne so svojím manželom Miroslavom Lajčákom, ktorý vo „Veľkom jablku“ zastáva funkciu predsedu 72. Valného zhromaždenia OSN. Na Slovensko tak chodí len vo výnimočných prípadoch, akým bolo okrem iného aj nakrúcanie a moderovanie benefičného večera s názvom Noc nádejí, ktorý diváci uvidia na televíznych obrazovkách RTVS dnes večer.

Ten však musela zvládnuť aj s nečakanými komplikáciami. „Prišla som na deň a pol. Kvôli takejto akcii by sa však oplatilo prísť aj pešo. Je mi len ľúto, že som to takto celé skomplikovala,“ povedala nám Jarka, ktorá ledva rozprávala, keďže jej dva dni pred letom úplne odišiel hlas.

Moderátorke na pódiu pomohla jej kolegyňa Karin Majtánová.
Moderátorke na pódiu pomohla jej kolegyňa Karin Majtánová.
Zdroj: Tony Štefunko

„Bola som trošku chorá už v Amerike, ale mala som pocit, že je to už lepšie. Let mi však, samozrejme, nepomohol, a tak som po prílete úplne prišla o hlas. Dokonca som preto nemoderovala ani úvodný vstup spred Bratislavského hradu, pretože som nedokázala povedať ani slovo. Musím priznať, že také niečo sa mi za 25 rokov ešte nestalo,“ sypala si popol na hlavu moderátorka. Tej musela pre jej indispozíciu prísť pomôcť Karin Majtánová.

„Mrzí ma, že som to skomplikovala aj celému štábu. Karin museli zavolať večer pred prenosom a jednotlivé moderovania sme si rozdelili, aby sa to trošku rozložilo. Mám v sebe rôzne antibiotiká, hydrokortizóny a kalciovky,“ dodala sklamane Jarka, ktorá hneď na ďalší deň letela naspať do Ameriky, kde na ňu už čakala dcéra Lara.

„To bola ďalšia komplikácia, pretože je manžel odcestovaný, potrebovala som k nej niekoho zohnať. a tak ju musela prísť strážiť jedna moja kamarátka až z Washingtonu,“ uzavrela.

Prečítajte si tiež: