Informáciu priniesol Denník N a potvrdila ju hovorkyňa skupiny PPF Jitka Tkadlecová. Nehoda vrtuľníka s Petrom Kellnerom sa stala ešte v sobotu okolo pol 7 večer na Aljaške neďaleko ľadovca. "Posádka vrtuľníka smerovala na lyžovačku," informovala televízia Markíza vo svojom spravodajskom bloku Telerána. Tím z Aljašského záchranného koordinačného centra bol podľa ADN vyslaný na miesto havárie v sobotu krátko po 22. hodine.

Medzi obeťami je 52-ročný obyvateľ Colorada Gregory Harms, 56-ročný obyvateľ Českej republiky Petr Kellner, 50-ročný obyvateľ Českej republiky Benjamin Larochaix, 38-ročný obyvateľ Girdwoodu Sean McManamy a pilot, 33-ročný obyvateľ Anchorage Zachary Russell. Príčiny havárie v súčasnosti vyšetruje Národný úrad pre bezpečnosť dopravy. Píše o tom portál adn.com

Iba pred pár mesiacmi sme písali, že najbohatší Čech Petr Kellner sa stal majiteľom televízie Markíza a českej Novy. O mediálnu skupinu CME, vrátane slovenskej Markízy a českej televízie Nova, prejavila už v októbri 2019 vysoký záujem skupina PPF Petra Kellnera. Po splnení všetkých podmienok tak napokon v októbri 2020 došlo k definitívnej kúpe a v Záhorskej Bystrici. 

Televíziu Markízu na jeseň kúpil boháč Petr Kellner.
Zdroj: TV Markíza

Na čele Markízy je od roku 2013 Rakúšan Matthias Settele. Televíziu prevzal v krízovom režime, nevyhnutným bolo podľa neho nastaviť správne štruktúru, čo v televízii chýbalo. Na kľúčových pozíciách preto okamžite vymenil časť manažmentu. Na poste najdôležitejšieho človeka v modro-žltej televízii pôsobí už vyše 7 rokov. No už v roku 2017 sa začalo hovoriť, že Markízu a českú Novu majú záujem kúpiť čínski investori. O dva roky neskôr došlo k zmene, keď záujem prejavila skupina Petra Kellnera PPF.

A trvalo im presne rok, aby splnili všetky podmienky, ktoré boli potrebné ku kúpe. Markíza a ďalšie zahraničné televízie zo skupiny CME tak na jeseň 2020 skončili v rukách najbohatšieho Čecha Petra Kellnera. A jeho skupina okamžite rozhodla aj o tom, kto sa stane šéfovskou hlavou skupiny, do ktorej patria štyri televízie vrátane Markízy.

ARCHÍVNE ZÁBERY PETRA KELLNERA NÁJDETE V GALÉRII >>

Ani v najhoršom sne nikto nečakal, že Kellnera zhruba pol roka od veľkej kúpy Markízy a Novy postihne obrovská tragédia. Čo teraz bude s oboma televíziami, je zatiaľ otázne. Vedenie žlto-mpodrej televízie sa k úmrtiu svojho majiteľa zatiaľ nevyjadrilo. "Skupina PPF s hlbokým zármutkom oznamuje, že 27. marca 2021 jej majoritný akcionár Petr Kellner tragicky zahynul pri nehode vrtuľníka v pohorí Aljašky. Incident, pri ktorom vyhaslo 5 ľudských životov, je predmetom vyšetrovania. Petr Kellner mal 56 rokov. Jeho pracovný život bol plne v znamení neuveriteľnej pracovitosti a kreatívnosti, ale jeho súkromný život patril jeho rodine. Jeho pohreb prebehne v úzkom rodinnom kruhu. Dovoľujeme si médiá poprosiť, aby v týchto ťažkých chvíľach rešpektovali súkromie rodiny Kellnerovcov," znie oficiálne stanovisko skupiny PFF.

Vo výročnej správe magazínu Forbes za rok 2020 zostával Kellner stále s veľkým náskokom najbohatším Čechom v krajine - 293 miliárd českých korún (10,7 miliardy eur). Oproti rebríčku z roku 2019 to bolo o 57 miliárd českých korún menej. 

Prečítajte si aj: