Herecké esá ako Kamila Magálová, Jana Hubinská či Andrea Karnasová spôsobili, že sa z nenápadného seriálu stal hit hneď po prvej časti.

Preto je pochopiteľné, že sa v Mlynskej doline začali vážne zaoberať druhou sériou. Kompetentní z RTVS však zatiaľ podrobnosti prezrádzať nechceli, no z ich slov je jasné, že nad pokračovaním Kolonády intenzívne rokujú.

„Ďakujeme za váš záujem, no zatiaľ sa k týmto otázkam nebudeme vyjadrovať,“ povedal magazínu Plus JEDEN DEŇ hovorca RTVS Juraj Kadáš.

Záujem o trinásťdielny seriál je hlavne preto, že sa v ňom po dlhom čase objavili neopozerané tváre, ktoré sa neobjavujú na každej televíznej stanici. Najmä Jana Hubinská sa v slovenskom seriáli objavila po dlhšom čase.

Kto pôjde z kola von?

Otázkou tak teda ostáva, ktorý z protagonistov sa už v druhej sérii Kolonády neobjaví. Nové časti by mali totiž priniesť aj nové dejové línie. A nie všetky postavy budú zapadať do predstavy tvorcov.

„Pokračovanie seriálu je na spadnutie, no nebude už v rovnakom hereckom zložení ako teraz,“ prezradil detaily jeden z členov štábu. Kto však pôjde z kola von, je otázne. Istotu by mala mať zatiaľ iba Magálová, Karnasová a Geišberg mladší, okolo ktorých sa točil dej aj v prvej sérii.

Kolonáda trhala rekordy sledovanosti

Dej seriálu sa točil okolo Adama Bernáta, ktorý pracoval ako ortopéd. Zapletie sa však s druhou manželkou svojho otca, mladou Zuzanou, ktorú si zahrala Karnasová.

Paradoxom je, že jeho mamu si zahrala Kamila Magálová, ktorá má v reálnom živote blízky vzťah s jeho skutočným otcom hercom Mariánom Geišbergom.

Aj preto bol záujem o seriál Kolonáda veľký ešte pred jeho spustením. Dvojica sa totiž stretla na pľaci vôbec prvýkrát, odkedy sa aférka Magálová – Geišberg prevalila.

V tomto prípade však museli ísť spory a nevraživosť bokom.

„Kamila aj Marek zvládli spoluprácu na jednotku. Nič nenasvedčovalo tomu, že by medzi nimi boli nejaké hádky,“ dodal ešte člen štábu. Ako sa zdá, obaja sa ukázali ako profesionáli. Či to bude platiť aj v druhej sérii, ukáže až jesenná sezóna, keď by sa mal seriál vrátiť na obrazovky.