Syn hudobníka Marka Határa David bol vášnivým športovcom, hrával hokej a zbožňoval vodné športy. V piatok s trénerom a kamarátmi od 13 do 16 rokov prišli do kempu venovanému wakeboardingu. Ubytovali sa v hoteli, ktorý je v areáli kúpaliska v Banskej Bystrici. V sobotu ráno išli trénovať na vodu a pred samotným wakeboardingom mali rozcvičku. Nešťastie sa stalo práve počas behu okolo jazera.

,,Ranný tréning sa začal tak ako zvyčajne, behom a odrazu sme zbadali, že sa David začal motať. Narazil do stoličky a spadol. Všetci si najskôr mysleli, že ide o žart a volali na neho, nech neblbne a vstane. On však nehybne ležal. Nikto netuší, čo sa mu vlastne stalo,“dozvedeli sme sa od jeho kamarátov, ktorí sú z tragédie stále v šoku. O Davidovi hovoria ako o húževnatom športovcovi, dokonca sa o ňom vyjadrovali ako o veľkom športovom talente.

 

Keď po pár minútach pochopili, že nešlo o nevinný pád, nastala panika. ,,Okamžite bola privolaná záchranka, ktorá ho odviezla do nemocnice,“ dodávajú. Žiaľ, ako sme sa neskôr dozvedeli, kamaráti dostali smutnú správu, ktorej nemohli uveriť. Rovnako neuveriteľne znela pre kamaráta jeho otca z kapely Polemic Braňa Bejza Bajzu. ,,Áno, je to hrozné, nemám slov. Tento pekný deň sa stal pre mňa dosť temný,“ napísal nám.

Presne na tomto mieste spadol chlapec hlavou na betón.
Presne na tomto mieste spadol chlapec hlavou na betón.
Zdroj: Peter Mišo