Jožo Ráž sa nedávno pochválil novým albumom. „Tak sme to zase dali. Najlepšie, ako sme dokázali. Dúfam, že ľudia budú spokojní,“ hrdo vyhlásil. Súčasťou nového albumuje aj nechutný videoklip s názvom Bulvárne krysy. V ňom dá spevák uniesť novinárov, ktorí ho odfotili na ulici s neznámou ženou. Potom si zavolá spoluhráčov z kapely a oznámi im, že „je najvyšší čas na deratizáciu“. Ráž v klipe udrie päsťou do tváre novinára, čo pripomína praktiku, ktorou sa „preslávil“ Vladimír Mečiar, keď agresívne zaútočil na redaktora.

Jožo Ráž svojou pesničkou všetkých odrovnal.
Zdroj: SITA

Najhoršia pasáž však príde vo chvíli, keď ozbrojenci v kuklách novinárov unesú, násilne im nasadia vrecia na hlavu, odvezú ich na odľahlé miesto a nechajú ich kľačať vedľa seba. Niečo vám to pripomína? Presne takto si vybavuje účty so zajatými ľuďmi Islamský štát. Následne pred novinárov predstúpia Ráž, Baláž a Patejdl. Kukláči im dajú dole vrecia a Jožo s nenávisťou v tvári na jedného z nich namieri zbraň. No a potom, s obrovským rehotom, Vašo vytiahne striekaciu pištoľku a ošpliecha ich vodou. Náramná zábava! Jedine pre členov kapely... Elánisti po zverejnení klipu určite čakali, že spôsobia akúsi revolúciu, ošiaľ a oslavné ódy od fanúšikov. Stal sa pravý opak! Ľudia, ktorí to zbadali, neverili vlastným očiam a kapele poslali tisícku negatívnych reakcií.

Čo na to hovorí samotný Ján Baláž?

„Neriešim, čo si kto myslí! Nebolo to drsné, žijeme v takomto čase. Pozrite sa, čo sa deje okolo nás. To je zrkadlo spoločnosti. My v tom klipe nikoho nezastrelíme. My tam hovoríme o bulvárnych novinároch a nie o investigatívnych. Viete, musíte to rozlíšiť. Nemôžete strčiť všetko do jedného vreca,“ reagoval s tým, že vykonať takýto hnus na bulvárnom novinárovi je vlastne úplne v poriadku.

Chceli sme vedieť, akým spôsobom im bulvár ublížil, keďže kolegovia z Nového Času iba opísali fotografie, keď nafotili Joža Ráža s prokurátorkou Mariana Kočnera. A Ján Baláž bol dokonca len pred pár dňami v našej redakcii, spokojný a milý, hovoriť o Karlovi Gottovi. „Ja si myslím, že to je všeobecný jav. Veľmi veľa vecí sa povie a potom sa to nedá vrátiť naspäť. Treba sa aj nad tým zamýšľať.“ „Keďže ja som bulvárna novinárka, spravili by ste mi to isté?“ spýtali sme sa ho narovinu. „Viete... to je... padni komu padni. Uvedomte si, že to nie je len o nás, to je všeobecný jav. My nie sme pomstychtiví ľudia. My len reagujeme na to, čo sa deje. A takto sa to snažíme ľuďom podať, ako to funguje. Pozrite sa, čo sa deje... Zhodou okolností to vyšlo v ten istý deň ako Kočnerova nahrávka, tak o čom to vypovedá?“ dodal vytočene a rozlúčil sa.

ŠOKUJÚCE ZÁBERY Z VIDEOKLIPU NÁJDETE V GALÉRII:

Mohlo by vás zaujímať: