Po dvanástich rokoch sa Marika Gombitová znovu objavila medzi ľuďmi. Krásna, plná pozitívnej energie a dokonale nastylovaná zaspievala pred dvomi týždňami na oslave šesťdesiatych narodenín kamaráta Júliusa Hrona a všetci zostali v nemom úžase.

Nielen jej kolegovia z brandže a pozvaní hostia, ktorí ju mali možnosť vidieť po rokoch zasa s mikrofónom v ruke, sa poklonili jej umeniu. Ako sa týždenníku Šarm podarilo zistiť, uznávanú slovenskú divu ocenili aj za veľkou mlákou.

Ocenenie pre Gombitovú až z USA

Podľa informácií Šarmu minulý rok v lete privítala Marika vo svojom byte vzácnu návštevu. Osobne ju prišiel pozrieť bratranec Andyho Warhola, ktorý jej odovzdal významné ocenenie za šírenie slovenskej kultúry v zahraničí.

Marika Gombitová v kruhu starých priateľov.
Zdroj: PETER LEGÍNSKÝ

Stretnutie po rokoch, ktoré všetkých potešilo!
Foto: PETER LEGÍNSKÝ

Nestarnúca blondínka dostala od neho nielen známy Warholov obraz Marilyn Monroe, ale aj zlatú poštovú známku s jeho vyobrazením. A hoci sa tým skromná speváčka nikde nechválila, zistili sme, že to bola veľmi príjemná návšteva a debata trvala niekoľko hodín.

Marika mala z podpory Slovákov v Amerike veľkú radosť a aj to ju do istej miery priviedlo k návratu medzi ľudí. A za to jej boli nedávno vďační všetci, ktorí sa dostali do jej blízkosti.

Peteraj o Marike: Má nesmierne fluidum

„Marika má nesmierne fluidum, neviem, či také niekto ešte v tejto krajine má. To je na nej to najcennejšie,“ vyjadril sa pre Plus JEDEN DEŇ dojatý Kamil Peteraj, ktorý s ňou roky spolupracoval. Fluidum a nepochybne aj skromnosť treba slovenskej dive naozaj uznať.

Marika Gombitová: Vyznanie

Roky jej totiž ponúkali usporiadatelia za vystúpenie na rôznych akciách obrovské sumy, no ona všetkých odmietala. Svojmu kamarátovi Julovi Hronovi sa rozhodla zaspievať len tak, z čistého priateľstva a vďaky.


A rovnako sa nepochválila ani významným ocenením, ktoré dostala priamo z Pittsburghu napriek tomu, že si ho nesmierne váži. To je, jednoducho, Marika. Keďže vie nečakane prekvapiť, zostáva len dúfať, že ju uvidíme aj na koncertných pódiách, čo by si nepochybne želali všetci jej fanúšikovia.