Viliam Bajzík (15 rokov)

Čerstvý stredoškolák z Novej Dubnice a zároveň najmladší súťažiaci objavil záľubu v pečení pred 4 rokmi, keď pre zranenie musel obmedziť šport. Pečenie ho pohltilo až tak, že mu rodičia zariadili doma jeho vlastnú kuchyňu. Absolvoval niekoľko cukrárskych kurzov venovaných francúzskym dezertom a čokoláde a jeho vášňou sú monodezerty – zákusky, ktoré majú veľkosť jednej porcie. Má dvoch súrodencov, brata a sestru, a spolu s rodičmi ho v jeho sladkej záľube plne podporujú. Jeho snom je stať sa profesionálnym cukrárom a rád by sa pochválil aj Michelinskou hviezdou.

Viliam má iba 15 rokov.
Zdroj: RTVS

Beáta Karelová (54 rokov)

Vždy usmiata Beáta pochádza zo Serede, ale väčšinu života žije v Bratislave. Profesionálne sa venuje realitám a vo voľnom čase vyrába háčkované kabelky. K pečeniu ju viedli jej babičky a neskôr svokra, ale intenzívne sa venuje pečeniu a zaujíma sa o rôzne techniky ostatných 6 rokov. Beáta je veľmi kreatívna a inšpirácie k receptom jej nosil aj manžel zo zahraničných služobných ciest. Pečie viackrát do týždňa a takmer denne pečie domáci kváskový chlieb. Svojimi sladkými dobrotami teší najmä svojich dvoch vnukov a jej snom je vydať vlastnú kuchársku knihu.

Beáta Karelová
Zdroj: RTVS

Magdaléna Kelemenová (58 rokov)

Magdaléna pracuje v dedinskej poriadkovej službe vo Vinodole a venuje sa problémovým komunitám. Pečeniu sa aktívne venuje už 16 rokov a je to pre ňu relax a spôsob, ako si vyvetrať hlavu. Nikdy neabsolvovala žiadne kurzy a v pečení je samouk. Pri svojej mame a v kolektíve žien, ktoré pripravovali koláče na svadby, sa naučila množstvo grifov a „vychytávok“ pri pečení a využíva ich dodnes. Magdaléna je najstaršou súťažiacou v šou Pečie celé Slovensko, ale práve jej skúsenosti sú jej silnou zbraňou. Jej zatiaľ nesplneným snom je vydať kuchársku knihu.

VŠETKÝCH SÚŤAŽIACICH SI POZRITE V GALÉRII

Pokračovanie na ďalšej strane