Žena, ktorá sa s Hitlerom najviac skloňuje, je Eva Braun. Prvýkrát sa stretli v roku 1929 a krátko pred smrťou 29.apríla 1945 sa stala jeho manželkou. Eva mu pomohla prekonať samovraždu nevlastnej netere Geli. K rovnakému kroku siahla v novembri 1932 aj Braunová. Náhla tragédia zvýšila Hitlerov záujem o ňu a po pár spoločných nociach sa z nich stali milenci a aby zamedzil jej ďalším samovražedným pokusom, ubytoval ju vo svojom Orlom hniezde v Berchtesgadene v Alpách. Eva však spávala v inej miestnosti než Adolf, nezaujímala sa o politiku, ale iba o kultúru, módu a šport. Užívala si privilégia a na verejnosti sa k nemu takmer nehlásila. Ľud sa o ich románik

u dozvedel až po vojne. Nakoniec obaja spáchali samovraždu, ona kyanídom, on sa zastrelil. O ich spoločných radovánkach však kolujú rôzne informácie.

Hitlerovej sexuality sa pred rokmi chopil americký spisovateľ Amis v knihe Zóna záujmu (Zone of Interest). Podľa Amisa Hitlerovi k orgazmu stačila Braunovej zdvihnutá sukňa. „Myslím si, že Hitler so svojou milenkou súložil bez toho, aby sa navzájom dotýkali a aby sa vôbec vyzliekli, pretože bol fanaticky čistotný,“ povedal Amis. 

„Predstavujem si, že si líder nacistov najprv vypchal nohavice čistými servítkami a až potom sa z bezpečnej vzdialenosti pustil do istej formy vzrušovania s Evou Braunovou. Eva by určite bola v bezpečnej vzdialenosti a zdvihla si sukňu a potom by z Hitlerovej strany došlo k vyvrcholeniu,“ fabuloval Amis. Oceneniami ovenčený spisovateľ o sebe tvrdí, že Hitlera pozná dobre, no pravda o jeho sexualite je pre neho záhadou. Z dobových záznamov vieme, že Hitler sa odmietal vyzliecť aj pred lekárom a čistotný bol naozaj fanaticky a Amis dokonca povedal, že si myslí, že Hitler bol asexuálom.

Adolf Hitler a Eva Braun
Adolf Hitler a Eva Braun
Zdroj: wikipedia

Pokračovanie na ďalšej strane