Získali ste ocenenie Slovenka roka 2019. Čo to pre vás znamená?

Už samotná nominácia ma milo prekvapila, nuž a samotná cena Slovenka roka je pre mňa povzbudenie, nová energia a sila. Dostala som inak aj veľa nových pracovných príležitostí, takže aj to ma teší.

Cítili ste doteraz nejaký úpadok vo vašej kariére?

Och, to nie, to je prirodzený vývoj, pretože som na scéne veľa rokov a sú nové mladšie tváre a je úplne prirodzené, že spoločnosti a firmy moderátorov obmieňajú. Ale po čase sa aj vracajú, čo je teraz môj prípad. Tak to jednoducho je a aj to tak má byť.

Pred rokmi ste mali vlastnú šou Soňa talkshow. Nechceli by ste mať niečo podobné aj teraz?

Ono to totiž ani nie je o mojom rozhodnutí. Ale teraz je to oveľa lepšie, lebo Dámsky klub je tiež svojím spôsobom tolkšou a navyše je vysielaný naživo. A okrem toho je to denné vysielanie, takže je tematicky aktuálny. Dynamika takéhoto živého vysielania mi oveľa viac vyhovuje, ako keď som vyrábala talkshow, pretože vtedy sme robili na záznam 4 časti denne. Dámsky klub budujeme 10 rokov, máme čoraz viac divákov a navyše aj hostí, pretože nemáme problém s ich hľadaním a obsadením. Myslím, že sa nám podarilo vybudovať značku, ktorá má slušný kredit a to nám otvára nové možnosti. Som v tíme relácie, ktorá je vnímaná pozitívne a to je pre mňa dôležité, nie som iba moderátorkou, ale aj spoluautorkou, lebo scenáre si píšeme samy.

Pred časom sa šepkalo o naštrbených vzťahoch medzi moderátorkami v Dámskom klube. Čo je na tom pravdy?

To sú zbytočné špekulácie, aj keď chápem zvedavosť ľudí, že čo je za tým, keď sa po toľkých rokoch vymenili moderátorky v dvojiciach. Jednoducho sa to udialo a prinieslo to novú energiu do oboch tímov, pretože sme vyšli z komfortnej zóny.

Takto vyzerala pred rokmi. Moderátorka ako keby nestarla.
Takto vyzerala pred rokmi. Moderátorka ako keby nestarla.
Zdroj: Ladislav Pákozdy