S trpkým priznaním týkajúcim sa choroby svojej mamičky vyšiel herec von v roku 2018. Keďže je to aktuálny problém, nebál sa o tom verejne hovoriť. ,,Je to úplne iný pocit, keď to máte v rodine, úplne inak to teraz vnímam. Žiaľ, táto choroba postihla aj moju maminku. Našťastie sme to stihli. Keďže sa tiež bojí lekárov, tak nič nepovedala,“ prezradil nedávno v mesačníku Zdravie.

Vďaka operácii sa z toho pani Tatiana Kramárová dostala a každý deň sa má lepšie. Zásluhu na tom má nielen jej syn Maroš, ale aj jeho tri deti, ktoré svojej babke robia veľkú radosť. „Mamička sa má teraz super. Chvalabohu, v hodine dvanástej sa to všetko podarilo a aj vďaka doktorom. Je to zákrok, ktorý je možno nepríjemný, ale vie neskutočne predĺžiť život,“ reagoval pred pár dňami samotný herec, ktorý nezabudol spomenúť ani svoju kolegyňu Silviu Petöovú, ktorá boj so zákernou rakovinou prsníka, žiaľ, prehrala.

Maroš Kramár sa o svoju mamu príkladne stará a je pre ňu veľkou oporou.
Maroš Kramár sa o svoju mamu príkladne stará a je pre ňu veľkou oporou.
Zdroj: archív

„Keď si spomeniem na našu kolegyňu Sisu... Keď som sa to dozvedel, že bola o desať rokov mladšia a bola to veselá baba a vždy s ňou bola veľká zábava a zrazu tu nie je, tak som si tak spätne uvedomil, čo za tých desať rokov som toho prežil ja. O koľko toho ten človek prišiel,“rozcítil sa herec, na ktorom bolo vidieť, že ho celá situácia okolo jeho kolegyne veľmi zarmútila.

„Veľakrát je to otázka len toho, ísť k lekárovi, neviem však, ako to bolo u nej. Nemám až také podrobnosti. No veľakrát je odchod v podstate nezmyselný len preto, že sa k lekárovi nejde. Dnes medicína pomôže a predĺži život. U Silvie to bolo meganečakané. Uvedomil som si, že som ju dlho nevidel. Ani neviem, ako sa za posledné roky mala, a ani to, ako vlastne vyzerala. Budú to už 3 - 4 roky, čo sme sa nestretli,“ povedal s výčitkami v hlase herec. Je to veľmi smutné, keď niekto odíde a oveľa viac je to smutnejšie, keď si uvedomíte, že tejto chorobe sa dá postaviť. Takže vždy sa jej treba postaviť,“ dodal na záver Kramár.

FOTO POSLEDNEJ AKCIE, NA KTOREJ SA HEREČKA ZÚČASTNILA NÁJDETE V GALÉRII:

Prečítajte si tiež: