Niekoľko rokov po jeho smrti sa totiž našiel jeho tajný denník, kam si herec zapisoval svoje pocity z hrania Jokera. Táto úloha mu síce vyniesla zlatú sošku, ale zároveň sa dlho hovorilo, že psychicky náročná transformácia do zloducha ho stála život. Denník našiel Heathov otec Kim a v roku 2013 poskytol iba krátky rozhovor, kde sčasti popísal, čo v ňom bolo. Podľa Ledgerovho otca sa Heath dokázal veľmi dobre vcítiť do každej postavy, ktorú kedy stvárnil. Pri Jokerovi si však podľa jeho slov odkrojil priveľké sústo, ktoré nedokázal zniesť. Heath sa totiž pri príprave na svoju úlohu Jokera zavrel na celý mesiac do hotelovej izby, kde si viedol Jokerov denník. Takýmto spôsobom chcel dokonale spoznať a prispôsobiť sa osobnosti šialeného Jokera. V denníku okrem iného nechýba ani zoznam podivných vecí, ktoré však Jokerovi prídu vtipné. Medzi nimi by ste našli slepé deti, AIDS, nášľapné míny či sombrero. V denníku boli čudné kresby a čmáranice, v ktorých Heath popisoval svoje temné stavy ako Joker. Niekde si veľkými slovami načmáral slová ,,bye bye“, teda zbohom, akoby zrejme vedel, že ho rola v Temnom rytierovi zabije.

Heath Ledger zomrel 22. januára 2008.
Heath Ledger zomrel 22. januára 2008.
Zdroj: Internet

No dokument s názvom I Am Heath Ledger (Ja som Heath Ledger), ktorý vyšiel deväť rokov po smrti austrálskeho herca, však vyvracia informáciu, že práve postava Jokera ho zniesla zo sveta.

„Mal úžasný zmysel pre humor a hranie Jokera bolo preňho jedným veľkým gagom. Bola to zábava. Bolo to presne naopak. Nebol to osud ani depresia... Pre mňa bolo šokujúce, že si to ľudia vôbec mysleli,“ povedala pre USA Today staršia Heathova sestra Kate Ledgerová. Film využíval hodiny domácich videí samotného herca, výpovede jeho kolegov a priateľov a ukazuje jeho rýchly vzostup v Hollywoode. Ani nie rok potom, čo sa presťahoval do Los Angeles, dostal hlavnú úlohu v romantickej komédii 10 veci, ktoré na tebe nenávidím (1999). A potom si už mohol vyberať. Podľa jeho sestry, nikdy nerobil nič, len pre peniaze. Za úlohu homosexuálneho kovboja v Skrotenej hore (2005) bol nominovaný na Oscara. Sošku nakoniec získal za fenomenálne stvárnenie Jokera vo filme Temný rytier (2008). Prevziať si ju však nestihol. Heatha Ledgera našli mŕtveho v jeho byte v New Yorku 22. januára 2008. Ledgera našla doma jeho gazdiná. Nahého, tvárou k zemi, ležiaceho na zemi pri nohách postele. Cudzie zavinenie bolo okamžite vylúčené. V byte sa našli antidepresíva, lieky na spanie a mnoho ďalších liekov na lekársky predpis. Príčina smrti však bola jasná. Akútna intoxikácia v dôsledku užívania niekoľkých silných liekov súčasne. Do kín už 3. októbra mieri horúca novinka s názvom Joker a hlavnú úlohu si zahrá skvelý herec Joaquin Phoenix

ZÁBERY HERCA V GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: