Prikývli ste na ponuku moderovať Rozum v hrsti okamžite alebo ste váhali?

M. Z.: Neviem, či to bolo váhanie. Dostal som ponuku pozrieť si tento formát pôvodom z Holandska, a keď som ho videl, povedal som si, že by som ho možno rád robil.

M. F.: Najskôr som si pozrel, ako sa tento formát robí v iných krajinách. Vedel som zároveň, že by sme tento projekt robili spolu s Juniorom, s ktorým fungujeme v rádiu už siedmy rok v rannej šou a vzájomne sa naozaj dobre poznáme. Najdôležitejšie bolo, že sa nám formát zapáčil, takže sme prikývli pomerne rýchlo.

V súťaži si vedomosti merajú aj známe tváre. Prekvapil vás niekto?

M. Z.: Celé je to založené na tom, že hľadáme u súťažiacich ich silné pozitívne a dobré stránky, ktoré môžu ovplyvniť disciplínu tak, aby bola úspešná. Každý z nich má nejakú silnú stránku a mňa teší, že sa súťažné dvojice dopĺňajú. Najväčšie čaro toho celého je, že tak ako to vyjde v testoch, tak sa to aj prejaví v súťaži. Jednej súťažiacej napríklad povedali, že je výborná na čísla a na matematiku a ona, že odjakživa matematiku nemala rada a zrazu zistila, že jej to predsa len ide. Možno aj ja viem kresliť a maľovať, len o tom neviem, lebo to nerobím. Je to skvelé sledovať, ako konfrontujeme výsledok testu s realitou.

M. F.: Jano Mečiar ma prekvapil, ako okamžite vedel reagovať na slová, ktoré boli hovorené odzadu. Vo všeobecnosti môžem povedať, že ľudia, ktorí u nás v súťaži zatiaľ boli, potvrdzovali testované veci, teda že sú v nich dobrí.

Na moderovanie novej šou obaja ihneď prikývli.
Na moderovanie novej šou obaja ihneď prikývli.
Zdroj: tv joj