Televízia Markíza už nejaký ten čas pripravuje pre divákov špeciálne mimoriadne relácie, kde sa ako moderátori striedajú Michal Kovačič, Zlatica Švajdová Puškárová a Gabriela Kajtárová. Minulý týždeň Kajtárová privítala premiéra SR Igora Matoviča. Rozoberali nielen aktuálnu situáciu na Slovenku, ale dostali sa aj k téme nosenia rúšok. A práve vtedy si Matovič zaspomínal, ako to bolo na začiatku.

20.45 h 13. 3. 2020 Televízia Markíza: Prvýkrát si Zlatica nasadila rúško, keď boli jej hosťami Marek Krajčí a Igor Matovič.
Zdroj: TV Markíza

„Nosenie rúšok vlastne rozbehla vaša kolegyňa Zlatica Puškárová v tomto štúdiu. Dovtedy sa ešte na seba ľudia pozerali, že čo to niektorí majú. Pamätám si to, ako sme sa pred reláciou rozprávali. A ona povedala, nedáme si tiež rúška počas relácie? A nebudeme v tom smiešne vyzerať? Potom nám ich ponúkla, dala si ho ona, potom Marek Krajčí a potom som si ho dal aj ja a v priebehu pár dní to malo celé Slovensko,“ povedal premiér v relácii, čím Puškárovú verejne pred celým národom pochválil.

ZLATICINE PROBLÉMY S RÚŠKOM NÁJDETE V GALÉRII

Relácia, keď Zlatica prvýkrát navrhla nosenie rúšok aj pred kamerami, bola presne 13. marca, keď hostila vtedy ešte budúceho premiéra a budúceho ministra zdravotníctva. Zlatica však o tejto verejnej pocte vôbec nevedela. „Jej, tak to je milé. Ďakujem za poklonu, je to veľmi sympatické,“ reagovala blondínka a pokračovala.

„Ono to naozaj bola taká situácia, že sa to zdá akoby to bolo pred rokom. No rúška sa vtedy vôbec nenosili a skôr sme sa za ne hanbili. A vtedy som v relácii hostila pána Matoviča, vtedy ešte nebol premiérom a ja som nejako tušila, že keď si ich my dáme, bude to správne. Plánovala som to už pred reláciou. Veľmi ma však teší, že to pán premiér opäť spomenul, takéto niečo sa mi od politikov 20 rokov nestalo. Ten moment bol veľmi silný. Nezabudnem naň. Ľudia to nechceli nosiť von, ani len smeti vyhodiť, a teraz sme v tom mali ísť pred kamery. Povedala som si, musíme to skúsiť,“ povedala nám moderátorka, ktorá však hneď počas svojej ,,rúškovej“ premiéry zažila nemalé komplikácie.

Chrániť sa je dnes pre moderátorov už samozrejmosťou
Zdroj: TV Markíza

Viackrát si rúško naprávala, zrejme pre sťažené dýchanie. Ako sa s tým dá vôbec vydržať celý čas pred kamerami? „Som prekvapená, že v tom fungujeme úplne v pohode, aj v štúdiu, keď vysielame. Šijú nám ich naše maskérky, je tam trochu viac vôle, aby sme mohli artikulovať. Šité sú pre nás lepšie ako tie zdravotnícke. Nie je v nich ani teplo. Akurát, keď som minule moderovala správy s Viktorom a potrebovali sme si ich upraviť, tak sme si ich na chvíľku dali dole a spolu sme si povedali, že toto je taký náš dávny svet,“ pokračovala so smiechom.

A pozitívum vidí aj v tom, že v maskérni trávi oveľa menej času. „Teraz je to také šetrné. Mám namaľované iba oči. Ja mám dobrú pleť, nepotrebujem mejkap a pery nemáme vôbec namaľované, jedine oči. Je to veľmi rýchlo, čo teraz oceňujem. Je to praktické. Rúško je symbol dnešných časov, čo nás spojilo,“ dodala.

Mohlo by vás zaujímať: