Napriek tomu, že Šimkovičová bola takmer 18 rokov neodmysliteľnou súčasťou Markízy, krátko po tom, ako na internete zdieľala negatívne príspevky o utečencoch, sa musela zbaliť a zo Záhorskej Bystrice odísť.


Martina naposledy moderovala reláciu Reflex Špeciál.
Foto: TV Markíza

„Televízii Markíza som vďačná za profesijnú, ale aj za ľudskú skúsenosť. Dôvodom odchodu boli rozdielne názory a po vzájomnej dohode som sa rozhodla túto kapitolu svojho života uzavrieť,“ vyjadrila sa moderátorka, ktorá sa na celú situáciu snažila pozerať športovo.

Na rozdiel od podnikateľa Borisa Kollára. Majiteľa Fun rádia táto správa pobúrila a Šimkovičovú si začal okamžite zastávať. „Nepodnecovala nikoho, len konštatovala realitu, ale že za to prišla o prácu, je z môjho pohľadu vysokonebezpečné a ohrozuje to slobodu spoločnosti!“ rozčuľoval sa Kollár, ktorý sa vyjadril, že ak by mal formát relácie vhodný pre Šimkovičovú, bez mihnutia oka by ju zamestnal.


Zdieľanie článkov o utečencoch značne prispelo k moderátorkinmu odchodu z Markízy.
Foto: Facebook

Kollár je z výpovede Šimkovičovej šokovaný: Nechcete ju? Ja áno!

Moderátorka si to však nakoniec nenamierila do rádia. Vráti sa späť na obrazovku. No Markíza to už nebude. „Martina dostala ponuku pracovať pre novú plnoformátovú televíziu N TV, ktorú už v týchto dňoch začínajú kompetentní rozbiehať. Opäť sa bude venovať spravodajstvu,“ prezradil nám dobre informovaný zdroj. Martina, pre ktorú táto nová práca znamená určite veľkú výzvu, sa k zmene zatiaľ nevyjadrila.