Dostali ste sa do Búrlivého vína prostredníctvom konkurzu alebo vás zavolali?

Mala som šťastie, že som účinkovala vo viacerých slovenských seriáloch, takže televízia už moje meno poznala a jednoducho ma oslovili na konkrétnu rolu. Nie je to však vždy tak, tvorivé tímy čoraz častejšie volajú na konkurz aj známych, skúsených hercov, pretože chcú vidieť ich spoločnú chémiu pred kamerou. Tento trend funguje hlavne na Západe.

Je pre vás rola v Búrlivom víne aj možnosť dobre si zarobiť?

Keby som to mala porovnať s divadlom alebo s dabingom, je to lepšie. Keďže som sa nedávno osamostatnila, zíde sa mi každá koruna (smiech).

Vo víne hráte zvodnú sestričku. Bude medzi vami a hlavným mužským hrdinom Jurajom Lojom aj niečo viac?

Netuším, čo si pre mňa scenáristi do novej série pripravili. Dajme sa spoločne prekvapiť.

Milenku ste si v seriáloch zahrali už neraz. V Nevinných ste dokonca mali vzťah s oveľa starším mužom. Fungoval by u vás takýto vzťah aj v realite?

Určite áno. Vek absolútne neriešim. Ide o to, aby mi s tým človekom bolo dobre.

Neprekáža vám, že často hrávate zvodkyne a milenky?

Snažím sa nedívať sa na to takto. Napríklad Tereza v Nevinných bola tínedžerka, ktorá sa iba zamilovala do nesprávneho muža. Anna z Klanu si zase neverila a bála sa, že sa sklame v láske. Každá postava má inú motiváciu, ktorú sa snažím odkrývať. Vytváram tak celistvý charakter, ktorý by nemal byť čiernobiely. Môžem povedať, že hrávam temperamentné ženy, pretože sama som taká.

Ako ste na tom s nahotou na obrazovke?

Nahotu nevyhľadávam a našťastie som to ešte nikdy nemusela riešiť.

Nafotili by ste aj vkusné akty, ak by vám dobre zaplatili?

Ak by to boli umelecky hodnotné fotky a zaujal by ma ten koncept, možno áno.

Je pre mladého herca ťažké presadiť sa?

Myslím, že v súčasnosti dostavajú mladí herci omnoho viac príležitostí ako v minulosti. Som veľmi rada, že moja kariéra sa začína práve teraz.

Nesprávajú sa k vám starší herci príliš mentorsky?

Zbožňujem pozorovať ich pri práci alebo počúvať ich ohromné historky z hereckej šatne a pri tom uvažovať, kým sú v skutočnosti. Vážim si to, čím prešli, čo dosiahli v profesionálnom živote, a snažím sa každú poznámku od nich brať ako možnosť byť lepšia. Kým vás usmerňujú, je dobre, ak prestanú, je zle.

Vyberajú si mladí herci seriály, v ktorých chcú hrať, alebo berú každú možnosť ako dobrú skúsenosť?

Je to rôzne. Ja ešte nie som vo fáze, aby som si mohla vyberať, s kým budem spolupracovať.

Je skutočne medzi mladými hercami v súčasnosti veľká rivalita?

Áno, a nie iba medzi mladými.

Črtajú sa vám zaujímavé pracovné ponuky?

Na tejto profesii je vzrušujúce, že každý deň môže prísť nová ponuka, ktorá vám môže zmeniť život. Od septembra skúšam hru Zmiešaná štvorhra, ktorú napísal Stanislav Štepka. Okrem toho ďalej točím Búrlivé víno, rozbieham so svojím otcom divadelný projekt, ktorý by mal mať premiéru v decembri, budem točiť seriál v Česku a hosťovať v divadle u Bolka Polívku v Brne.

Ako budete tráviť leto?

Chystám sa veľa čítať a pracovať, ale nie preto, lebo musím, ale pretože chcem. Leto bude pracovné aj dovolenkové. Čaká ma festival Pohoda, cestovateľská dovolenka po Turecku s priateľom, výlety, pikniky a drahí priatelia...