Ako prebiehal večer z vášho pohľadu? Prišli sme s priateľkou za jej sestrou a jej kamarátkami do podniku. Hneď sme išli k baru, že si ideme niečo vypiť, keďže som dodatočne oslavoval aj narodeniny. Už cestou k baru mala slečna moderátorka hlúpe poznámky, zosmiešňovala ma, ponižovala. Hrala sa na superhviezdu, pritom som na začiatku ani nevedel, o koho ide.

Ako vás zosmiešňovala? Niečo po vás pokrikovala? Nieže pokrikovala, ale prišla ku mne a s posmešným výrazom sa pozrela na moje hodinky a tvárila sa tak, akoby si hovorila: „Tento chudák tu čo chce?“ To jednoducho vidíte na človeku. To, že sa celý večer potácala a vyzerala, že už nepatrí na párty, ale skôr domov do postele, to už ani nebudem ďalej rozoberať. Dokonca si raz sama sadla do nášho boxu, tak ju moja priateľka požiadala, aby odišla. To som považoval skôr za provokáciu.

Stanka Pavolová prežíva momentálne ťažké obdobie.
Stanka Pavolová prežíva momentálne ťažké obdobie.
TV JOJ

Ako ďalej pokračoval večer? Pokračoval tak, že sme sedeli pri našom stole, zobral som priateľku tancovať, prešli sme sa cez bar, stretol som pár známych, a tak ďalej. Stáli sme pri bare a táto slečna zase pricupitala k nám. Ten jej pohľad... To bol nepríčetný pohľad. Keď sme sedeli pri stole a išli sme si pripiť aj s kamarátom, odrazu pribehla spoza neho. Vtom na mňa nabehla už agresívnejšie a zľakol som sa, čo sa deje. V sekunde som len dal ruky pred seba, čo bol normálny reflex bránenia. Vtom mi však buchla pohárom o hlavu. Ale ako som vravel, vtom do mňa strčila, dal som ruky pred seba, lebo som sa zľakol, čo sa ide diať, lebo som to absolútne nečakal od ženy, čo má možno 50 kg. A vtom mi o hlavu rozbila pohár.

Myslíte si, že je niečo, čím ste ju vyprovokovali? Úprimne, nie som si vedomý ničoho, žeby som ju nejako provokoval. Práveže som o ňu nejavil záujem. Celý incident bol len v jej rukách.

Stanka Pavolová.
Stanka Pavolová.
Július Dubravay

Spomínali ste, že máte aj zdravotnú dokumentáciu... Samozrejme, mám lekársky záznam. Slečna mi podľa neho spôsobila vážne poranenie tváre, z čoho vyplýva, že budem mať jazvy v oblasti tváre do konca života. Budem mať zhruba 6-centimetrovú jazvu na nose, na čele mám viacero tržných rán, jedna je zhruba 4- až 5-centimetrová a ďalšie 4 vo veľkosti zhruba 2 centimetre. Nielenže mám traumu, mal som aj otras mozgu. Aj preto som sa nedokázal dostaviť na políciu a podať trestné oznámenie skôr, ako som to urobil, pretože ešte v pondelok som mal nevoľnosti, keď som aj celý deň vracal. Večer som ešte musel ísť na urgent, kde mi robili CT mozgu a vytiahli mi ešte 4-milimetrové sklo z hlavy. Všetko je zdokumentované.

Kontaktovala vás po tomto incidente moderátorka? Nie, kontaktoval ma hneď na druhý deň jej priateľ, ktorého zhodou okolností poznám. Prišiel sa mi ospravedlniť. Slečna chcela tiež prísť, ale povedal som, že o to nemám záujem, lebo som sa obával, čo bude ďalej. Dovtedy som ani nevedel, že je taká agresorka. Potom sa mi dokonca začali ozývať ľudia cez Facebook, že také niečo sa už stalo.

Úderom do hlavy pohárom v bare sa to skončilo? Nie. Keď ho rozbila o moju hlavu, zaliala ma krv. Okamžite som sa snažil dostať von. Bol som otrasený, bolo mi zle a žarty už išli bokom. Oprel som sa o stenu a bol som v predklone. V tom momente ku mne pristúpila tá slečna a dala mi kopačku do brucha, čím mi vyrazila dych. Ju totiž tiež vyvliekli von. Vôbec sa mi nezdalo, že by jej to bolo ľúto a práve preto som sa rozhodol konať a podať trestné oznámenie. Keď som sa na ňu potom pozrel, ťahali ju preč zrejme esbéeskári. Rozkladala rukami a kričala.

FOTO MAREKA NÁJDETE TU: