Pani Jela Slezáčková býva časť roka v Bratislave v ružinovskom byte a niekoľko týždňov trávi v byte v Piešťanoch. No keďže už tri roky žije bez svojho milovaného Juraja, do kúpeľného mesta chodí sama. „Keď sme boli tu, to boli naše najlepšie dovolenky. Piešťany sa stali našou najlepšou dovolenkovou destináciou. Manžel sem veľmi rád chodieval a ja tu tiež rada trávim čas,“prezradila nám pani Jela, ktorú sme v byte v Piešťanoch aj osobne navštívili.

Práve to bolo miesto, kde herec dožil svoje posledné dni života. Keď 5. augusta za sebou s manželkou zavreli dvere, umelec sa naspäť už nikdy nevrátil. Vo vinárni, kam tak rád chodieval, skolaboval a v sanitke cestou do nemocnice zomrel. Pani Slezáčková si na milovaného muža zaspomínala za stolom v kuchyni a čas od času sa len tak mlčky zadívala do steny.

„Najradšej som na ňom mala humor. Bol to veľmi milý chlapec, keď som mala 20. Nemal za sebou šéfovské obdobie, to ho zmenilo. A potom, keď prišli diagnózy, to bolo ťažšie. Počas nášho života sme sa spolu veľa smiali a on si vedel zo mňa vždy uťahovať. No nehnevalo ma to,“ pokračovala s úsmevom pani Jela, ktorá na manžela nikdy nezabúda a takmer všetko v piešťanskom byte jej ho tam pripomína.

Herec sa ku koncu už veľmi trápil.
Herec sa ku koncu už veľmi trápil.
Zdroj: archív