Už pár mesiacov si tak moderátorka RTVS zvyká na to, že Kristína býva v prenajatom dvojizbovom byte, a keď sa s ňou chce vidieť, musia si zavolať, aby zladili čas a miesto. Síce jej veľmi chýba, ale na druhej strane priznáva, že majú s manželom fantastické obdobie: „Žijeme ako dvaja študenti, ktorí si robia vlastný program. Sme šťastní, keď k nám Kristínka príde, že stojí o našu spoločnosť, ale keď zasa odíde, venujeme sa len jeden druhému.“ Netají, že s osamostatnením dcéry mal manžel zo začiatku problémy, ale nakoniec „ako správny múdry otec pochopil, že deti potrebujú stáť na vlastných nohách“.

Predísť ponorke

Napokon, Kristínu viedli k samostatnosti odmalička – v štrnástich ju poslali na jazykový kurz do Anglicka a práve ukončila bakalárske štúdium vo Viedni. Prečo vlastne odišla? „Som za to, aby sa mladí ľudia, ak majú guráž a prostriedky, osamostatnili čo najskôr,“ hovorí Kristína, ktorá si už stihla vyskúšať, aké je zarezávať brigádnicky vo dvoch veľkých firmách. Na vlastnej koži vraj zistila, že platí priama úmera – čím dlhší pobyt doma, tým viac treníc.

Malachovskej dcéra si zbalila veci a odišla z domu: Čo sa stalo?

Mama s dcérou si cez deň ukradli trochu času pre seba.
Foto: Šarm/Michal Šebeňa

„Neznamená to, že sa nemáme radi, ale keď trávime spolu veľa času, je to tak trochu ponorková choroba. Teraz si vyberajú oni aj ja, kedy sa chceme vidieť,“ povie vecne. Iveta Malachovská proti jej slovám neprotestuje. Aj ona pripravila podobnú situáciu svojej mame, ktorá ju vychovávala sama.

Merčiak bol v totálnom šoku: Postaral sa o to Malachovskej manžel!

Keď jedného dňa zistila, že mama má o ňu také obavy, až z toho poriadne nespáva, odsťahovala sa a postavila na vlastné nohy. Takisto mala dvadsaťjeden rokov. „Preto som Kristínku pochopila. Chcela odísť, aby sme sa nedostali do štádia, keď deti žijú s rodičmi tak dlho, až si lezú na nervy. To nechcem dopustiť,“ hovorí.

Budúca diplomatka

Moderátorka netají, že si chce dcérinu spoločnosť vychutnať čo najviac, pretože od septembra začne cestovať do školy opäť za hranice. „Prijali ma do Londýna, Paríža, Pekingu, Belehradu aj do Brna. Trochu som si pohladila ego,“ smeje sa Kristína, ktorá si nakoniec vybrala moravskú Masarykovu univerzitu. Je to blízko a európsku politiku tam bude študovať v angličtine, tak ako chcela. „Po otcovi, opernom spevákovi, zdedila dobrý sluch, aj preto sa ľahko učí jazyky. Zatiaľ okrem angličtiny zvládla nemčinu, ruštinu a francúzštinu,“ pochváli mama dcéru, ktorá by raz chcela ovplyvňovať dianie v krajine alebo sa venovať diplomacii.

Malachovskej dcéra si zbalila veci a odišla z domu: Čo sa stalo?
Zdroj: Facebook

S manželom Martinom majú na seba viac času.
Foto: Facebook

„Myslím, že mám na to predpoklady,“ hovorí cieľavedomá študentka, ktorá od septembra bude rodičov vídať naozaj zriedka. Cez víkendy bude cestovať do Prahy, pretože sa zapísala aj na Diplomatickú akadémiu, ktorej šéfuje exminister zahraničných vecí Cyril Svoboda. „Bola by hlúposť nevyužiť to, keď už som tam, nie?“ kladie rečnícku otázku. Keď sa jej opýtame, či sa do tohto nabitého programu zmestí aj láska, odpovedá diplomaticky aj bez školy: „To nebudem komentovať.“