Oslava na lodi sa začala módnou prehliadkou ponč, ktoré už osem rokov pletie hercova manželka Alena Chudíková (64). „Manželovi som ho plietla štrnásť dní. Skúsila som ho na ňom len trikrát,“ prezradila.

Hercovi to v modrej naozaj pristalo a po móle sa napriek úctyhodnému veku pohyboval ako skúsený profesionál. Nechýbali vtipné gestá ani poklona.

Hoci už Chudík nemá dvadsať, s prehľadom zvládol aj schody a počas tolkšou s Dušanom Jamrichom (66) viac než dve hodiny prítomným hosťom čítal s vášňou a energiou jemu vlastnou. Keď recitoval svoju obľúbenú báseň od Jána Kostru Ave Eva, nejedna žena mala zimomriavky a slzy na krajíčku.

Nechce sa rúhať

Párty si užil aj samotný oslávenec. „Bolo to krásne. Je nádherné, že mám priateľov, ktorí chodia na takéto akcie. Znamená to, že chodia aj do divadla a do kina. Sú to poriadni diváci, ktorých milujeme,“ rozplýval sa Ladislav Chudík, ktorý dostal množstvo kvetov a darčekov.

„Bolo ich veľa, musím ich popreberať. Ale najkrajší darček je ten, že to vyšlo dobre a ja som nezlyhal. Moja žena to výborne zorganizovala a vie si získať ľudí,“ dodal šťastne.

Napriek tomu však maestro nechce hovoriť o tom, ako si predstavuje oslavu ďalších narodenín. „To sa neodvážim povedať, lebo by som sa rúhal. To sú len také balóniky, ktoré vyletia do neba,“ uzavrel popredný umelec.

Narodeninové priania pre oslávenca

moderátorka Adela Banášová (32)

Maestro Chudík oslávil 89 rokov: Kto si obliekol na párty pončo?

„No predsa zdravie a radostné dni!“

moderátor Matej Sajfa Cifra (33)

Maestro Chudík oslávil 89 rokov: Kto si obliekol na párty pončo?

„Želám mu predovšetkým veľa zdravia a energie do ďalších rokov. A aby sa stále obklopoval pozitívnymi a zábavnými ľuďmi, z ktorých môže čerpať energiu, pretože sám je pre nás všetkých ohromným zdrojom pozitívnej energie.“

moderátorka Karin Majtánová (39)

Maestro Chudík oslávil 89 rokov: Kto si obliekol na párty pončo?

„Hlavne pevné zdravie a aby mu i naďalej v ynikajúco fungovalo rodinné zázemie. A ak ešte má nejaké tajné sny, tak mu prajem, aby sa mu splnili.“

herečka Zuzana Kronerová (61)

Maestro Chudík oslávil 89 rokov: Kto si obliekol na párty pončo?

„Milému profesorovi Chudíkovi, ktorý je mojím vzorom v herectve a umení, prajem všetko najlepšie a hlavne zdravie. Je to stále krásny muž a vynikajúci herec.“

dcéra Berenika Chudíková

Maestro Chudík oslávil 89 rokov: Kto si obliekol na párty pončo?

„Prajem mu, aby mal každý deň niečo, čo ho neskutočne poteší. A tiež pevné zdravie a aby veril tomu, že „babka“ sa vždy vráti domov. Lebo vždy sa na ňu veľmi teší a je celý nesvoj, keď nie je doma.“